Artykuły

Lublin. "2084" w Salonie Artystycznym

W sobotę zobaczymy "2084" Michała Siegoczyńskiego. Sztuka inspirowana jest słynnym "Rokiem 1984" Georga Orwella. Spektakl zaczyna się banalnie, od pokazania dwójki ludzi, którzy jeszcze niedawno się kochali, a dziś są sobie zupełnie obojętni.

Lubelski Salon Artystyczny przyzwyczaił widzów do spektakli z najwyższej półki. Co ciekawsze, wcale nie są to przedstawienia, w których pojawiają się dziesiątki aktorów, fantazyjne kostiumy i oczarowujące scenografie. Jest kameralnie, bo najważniejsze są: słowo, bliski kontakt z widzem i doskonała gra aktorska. Nie inaczej będzie i tym razem.

Co powoduje, że miłość, która wydawała się tak piękna, szybko przestaje mieć znaczenie? W "2084" Ona i On rozmawiają ze sobą szukając odpowiedzi, z nadzieją, że to jeszcze uratuje ich związek. A może trzeba zrobić krok wstecz i dowiedzieć się czym jest miłość, bo niewykluczone, że wcale nie jest taka pozytywna jak się wydaje. Bohaterowie wywlekają na światło dzienne swoje intymne problemy, dzielą się nimi i szukają przyczyn tego, dlaczego ich miłość nie jest barwna. W świecie, w którym żyją ich uczucie jest jak trucizna, z którą chcą walczyć. Czy znajdą antidotum?

W koprodukcji radomskiego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego i warszawskiego Teatru Na Woli im. T. Łomnickiego występują Aleksandra Bednarz i Krzysztof Prałat, aktorzy młodego pokolenia pojawiający się najczęściej na deskach teatralnych. Ale Aleksandrę Bednarz można kojarzyć także z seriali "Klan" i "Kopciuszek", a Krzysztofa Prałata chociażby z roli pielęgniarza z "Pitbulla" i filmu "Jak to się robi z dziewczynami", gdzie wcielił się w Rycha.

Spektakl "2084" odbędzie się 9 kwietnia (sobota) o godz. 19 w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury przy ul. Popiełuszki 5. Bilety ulgowe kosztują 26 zł, a normalne 35 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji