Spektakl "Nie jest źle być żoną oficera" w WOK-u
Spektakl jest próbą opowiedzenia o nieuchronności ludzkiego losu i historii tej bliższej - z 10 kwietnia 2010 - jak i dalszej, z kwietnia 1940 i 1943 roku. Autorzy amatorzy z grupy Sfinxjego chcieli pokazać, co czują Ci, którzy zostają i czekają na wiadomość o swoich bliskich.
Wyobraźmy sobie, że przyszliśmy na świat w roku 1918. Jesteśmy dziećmi wolności wychowanymi w inteligenckiej warszawskiej rodzinie z tradycjami szlacheckimi. Młodość daje nam siłę i pasję, pierwsza wielka miłość - nadzieję na przyszłość i spełnia marzenie o szczęśliwej rodzinie. W sierpniu 1939 roku mamy pewność, że niedługourodzi się nasze pierwsze dziecko.
17 września wszystko zmienia się na zawsze. I jak dla wielu ludzi, dla których to właśnie data 17 września 1939 roku, a nie 1 września, jest tą dramatyczniejszą, zmienia się nie na lat 6, ale na całe życie.
Scenariusz i reżyseria - Ewa Żakowska
Koordynator projektu Joanna Ziejło - Augun
Występują:
Kornela Mirecka - Klaudia
Patryk Piekaj - Michał
Paweł Usinowicz - Dziadek Michał
Ewa Żakowska - Maria
Krzysztof Kowalski - Piotr
Podkład muzyczny fortepian - Szymon Guzik-
Państwowe Społeczne Ognisko Muzyczne
Opracowanie muzyczne oraz altówka - Krzysztof Kowalski
Realizacja filmu i montaż - Kacper Małecki
Organizatorzy dziękują za pomoc: Społecznemu Ognisku Muzycznemu, Prywatnemu Muzeum Broni i Militariów Świdnicy oraz Przedsiębiorstwu "Zamek Książ" w Wałbrzychu sp. z.o.o.
Zapraszamy 10 kwietnia o g. 19 do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w dzielnicy Piaskowa Góra na spektakl pt. "Nie jest źle być żoną oficera".