Artykuły

Łódź. Teatr z książką

Teatr Arlekin właczył się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci i młodzieży.

W ramach obchodów odbyło się wiele imprez, których głównym tematem była książka. Dzieci i młodzież miały szansę dowiedzieć się o różnych aspektach czytania i obcowania z książką oraz aktywnie uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach, m.in. nocne czytanie w bibliotece, wystawa książek z dzieciństwa, warsztaty poświęcone współczesnej książce dla dzieci.

Celem wszystkich podjętych działań było podkreślenie wagi i wartości literatury dla dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pasji czytania wśród najmłodszych czytelników. Warunkiem niezbędnym jest zachęcenie rodziców do czynnego współuczestniczenia w edukacji literackiej dziecka, dlatego duży nacisk położono na wspólną aktywność rodziców i dzieci.

Finał obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się w Teatrze Lalek Arlekin, w niedzielę, 3 kwietnia 2011r. w godzinach 11'30 - 14'30.

Z tej okazji zostanie zorganizowany kiermasz książek dla dzieci i młodzieży, w którym wezmą udział łódzkie wydawnictwa. Przygotowaliśmy także przedstawienie "Złodziej Czasu", które powstało na podstawie książki, o tym samym tytule. Widzowie będą mogli spotakać sie tego dnia z autorem książki i Po spektaklu zapraszamy na głośne czytanie wierszy Joanny Papuzińskiej "Król na wagarach", w interpretacji aktorki naszego teatru - Emilii Szepietowskiej. "Król na wagarach" to tomik wierszy niebanalnych, radosnych, czasami śmiesznych. Każdy wiersz to inny świat zamknięty w literkach, poetka bawi się słowami i w tę zabawę wciąga dzieci. Wierszom, towarzyszą wesołe, kolorowe ilustracje autorstwa Artura Gulewicza. Zapraszamy także na niecodzienne warsztaty plastyczne do kawiarni teatralnej, gdzie będą mogły doświadczyć kolorów wszystkimi zmysłami (dzieci do tworzenia swoich małych dzieł będą używały różnych specyfików wykorzystywanych na co dzień w kuchni, m.in. przypraw) a wszystko za sprawą niezwykłej książki napisanej w języku Breila - "Czarna Książka" o kolorach. Warsztaty poprowadzi Anna Mrozińska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji