Artykuły

Olsztyn. Rola Marzeny Bergmann Teatralną Kreacją Roku

W niedzielę rozstrzygnięto plebiscyt na Teatralną Kreację Roku. Laureatką została Marzena Bergmann, którą bywalcy Teatru im. Jaracza nagrodzili za role w spektaklu "Edyp".

W plebiscycie czytelników "Gazety Olsztyńskiej" i słuchaczy Rada Olsztyn na Teatralną Kreację Roku oddano ponad 1000 głosów. Najwięcej dostała ich Marzena Bergmann, która w spektaklu "Edyp", wyreżyserowanym przez Ulę Kijak na scenie Teatru im. Jaracza zagrała role Tejrezjasza, Córki i Siostry. W niedzielę odebrała nagrodę podczas gali kończącej XIX Olsztyńskie Spotkania Teatralne.

- Jestem bardzo zaskoczona, spodziewałam się, że nagrodę dostanie któraś z moich koleżanek - mówi aktorka, związana z Teatrem Jaracza od 2002 roku. - Nie jestem stąd, w Olsztynie jestem od niedawna, więc to tym przyjemniejsza niespodzianka. Ale chciałabym podkreślić, że najwspanialszą nagrodą jest to, że pracuję w teatrze, że robię to, co kocham.

Bergmann urodziła się w Mrągowie. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Po dyplomie występowała w warszawskich teatrach Ateneum i Dramatycznym. Na olsztyńskiej scenie można ją było oglądać w "Babach pruskich", "Milczeniu", "Dwojgu w drodze" i "Pułapce". W obecnym repertuarze można zobaczyć ją w "Eliminacjach", "Sanatorium pod klepsydrą", "Weselu u drobnomieszczan" "Wszystko o kobietach" oraz "Mistrzu i Małgorzacie". Do Teatralnej Kreacji Roku oprócz Bergmann nominowane były Milena Gauer za rolę Winnifred w "Lemoniadowym Joe" oraz Irena Telesz, która zagrała Mamę i Burdelmamę w "Barze Babylon".

Ale nie tylko Marzena Bergmann znalazła się wczoraj w blasku jupiterów. Nagrodę dyrektora teatru Janusza Kijowskiego dostał Jacek Betlejewski, który potrafi zamienić zwykłą stolarkę w mistrzowską teatralną dekorację.

Podczas gali wystąpił zespół Bester Ouartet z Krakowa,

znany wcześniej jako Cracow Klezmer Band. Liderem grupy jest Jarosław Bester.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji