Artykuły

Pokora, taksówkarz i jego dwie żony

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy mężczyzną odkrywającym swą żonę w łóżku z jego najlepszym przyjacielem w farsie, a mężczyzną znajdującym swą żonę w łóżku z jego najlepszym przyjacielem w tragedii. Reakcja męża w każdej ze sztuk powinna być taka sama. Różnica polega na reakcji publiczności, a nie męża - twierdzi Ray Cooney - autor najbardziej kasowych i najśmieszniejszych fars, jakie powstały na Wyspach Brytyjskich w ciągu ostatnich lat.

Farsy Cooneya zawładnęły scenami Europy Zachodniej. Historią londyńskiego taksówkarza posiadającego dwie żony obiegła już także sceny polskie. Grano "Mayday" Ray Cooneya w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu. Teraz przyszła kolej na Kraków.

Tę farsę, wywołującą kaskady śmiechu na widowni, w Krakowie reżyseruje Wojciech Pokora, wspaniały aktor i reżyser warszawskiego Teatru Kwadrat, którego do grodu Kraka zwabiła Nina Repetowska - dyrektor artystyczny "Bagateli". Dla krakowskiej publiczności spektakl ten z pewnością będzie jednym z najlepszych teatralnych kąsków tegorocznego repertuaru teatralnego w naszym mieście. - Chcemy rozśmieszyć całe miasto - przyznała Nina Repetowska. - No, może nie miasto, a publiczność, która przyjdzie do teatru na farsę - skwitował na konferencji prasowej sam mistrz Wojciech Pokora.

Czy to prawda, że pan Wojciech nigdy nie występował w naszym mieście? Prawda... Chociaż jest tak nam wszystkim bliski z telewizyjnego okienka, iż ten fakt staje się zupełnie niewiarygodnym. Premiera farsy wyreżyserowanej przez Pokorę odbędzie się już w najbliższą niedzielę. W roli tytułowej taksówkarza Johna Smitha wystąpi aktor "Bagateli" Krzysztof Bochenek. Samego Wojciecha Pokorę będziemy mogli podziwiać w gościnnym występie na dwóch przedstawieniach w poniedziałek odtwarzającego sytuację, której być może pozazdrości niejeden krakus z widowni...

Zapamiętaj! Chcesz się śmiać do łez, wstąp do "Bagateli".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji