Artykuły

Jesus Christ Superstar

To jeden z największych musicalowych hitów spółki: Andrew Lloyd Webber - Tim Rice. Światowa premiera musicalu w 1971 roku stała się wielkim wydarzeniem. Duża zasługa w tym samej muzyki, która jest znakomita. Muzyka jest znakomita, a kilka songów zyskało ogólnoświatową popularność, m. in. song Marii Magdaleny "I Don't Know How to Love Him", tytułowa pieśń "Superstar", piosenka Heroda czy duet Marii i Piotra "Could We Start Again, Please".

Musical doczekał się wielu inscenizacji na całym świecie. W tym i wersji filmowej. Za jedną z najbardziej efektownych uważa się inscenizację premierową, którą opracował Tom O'Horgan.

Dużą popularnością cieszył się też film, przedstawiający musical w uwspółcześnionej formie (1973 r., reż. Norman Jewison, w rolach głównych: Ted Neeley, Carl Andersen, Yvonne Elliman).

W Polsce po raz pierwszy musical zaprezentował w 1987 roku Teatr Muzyczny w Gdyni. Chorzowską inscenizację wyreżyserował Marcel Kochańczyk, choreografia i współpraca reżyserska: Jarosław Staniek, scenografia: Grzegorz Policiński, kostiumy: Elżbieta Terlikowska. Premiera odbyła się w kwietniu 2000 r.

W musicalu grają gwiazdy Teatru Rozrywki oraz zaproszeni goście: Jesus Chrystus - gościnnie Maciej Balcar, Judasz Iskariota - gościnnie Janusz Radek, Maria Magdalena - Maria Meyer, Król Herod - Jacenty Jędrusik, Poncjusz Piłat - Andrzej Kowalczyk, Kajfasz Arcykapłan - Robert Talarczyk, Annasz - Elżbieta Okupska, Kapłan I - Marta Tadla, Dowódca straży-Kapłan II - Marian Florek i inni. Spektakl trwa 120 minut z przerw, bilety kosztują od 5 do 35 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji