Artykuły

Warszawa. "Sylwia:Medea" w Studium Teatralnym

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na spektakl "Sylwia:Medea", który odbędzie się 17 kwietnia (niedziela) o godz. 19 w Studium Teatralnym.

"Nie ma znaczenia ile lat upłynęło od mitycznego mordu Medei na Jazonie i własnych synach. Archetypiczny obraz miłości i zdrady od wieków rozgrywa się w sercach i żywych tkankach kobiet całego świata. Gra miłości, pożądania, zazdrości i zemsty niewiele zmieniła swoje oblicze dostosowując jedynie makijaż do coraz to innych mód." - tak o spektaklu "Sylwia:Medea" pisze Katarzyna Rączka.

Sylvia Plath jest jak siostra Medei. Losy tych kobiet wydają się być sobie zaskakująco bliskie. Plath, amerykańska poetka, dla której własne życie stanowiło najsilniejszą inspirację twórczą, zostawiła po sobie liczne wiersze, opowiadania i dzienniki. Te ostatnie prowadziła już od najmłodszych lat. Sylvia wyszła za mąż za uznanego poetę - Teda Hughesa. Mieli dwoje dzieci - Fridę i Nicholasa. W wieku 31 lat Plath popełniła samobójstwo. Przyjmuje się, że pchnęła ją do tego silna depresja, której źródłem było rozstanie z mężem.

Ostatnie lata życia Sylvii to powstawanie tomiku "Ariel", ocenianego jako jeden z najlepszych w jej twórczości. Po śmierci poetki Hughes został wykonawcą jej testamentu i właścicielem praw autorskich do tekstów Plath. Dwa ostatnie tomy jej dzienników nigdy nie doczekały się publikacji - jeden został zniszczony, drugi zaginął.

"Sylwia:Medea" jest interdyscyplinarną produkcją łączącą poetycki tekst z tańcem. W warstwie ruchowej nawiązuje do form tańca współczesnego i tradycji aktorskiego treningu fizycznego. Podczas spektaklu na żywo tworzona jest ścieżka muzyczna i video projekcje towarzyszące czworgu młodych aktorów/tancerzy.

"Sylwia:Medea"

17.04 (niedziela), godz. 19

Studium Teatralne ul. Lubelska 30/32,

bilety: 20 zł, rezerwacje mailowe: stow.sn@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji