Artykuły

Lublin. Marian Josicz i gwiazdy w Domu Kultury LSM

W czwartkowym koncercie solista operetki Marian Josicz wystąpi w towarzystwie aż ośmiu pań, wśród których znajdą się m.in. dawno nie słyszane ulubienice lubelskiej publiczności Eleonora Krzesińska i Krystyna Szydłowska.

Jeśli o żyjącym artyście można powiedzieć, że jest prawdziwą legendą, to w Lublinie z całą pewnością zasługuje na to Marian Josicz. Na scenie Teatru Muzycznego ogląda go i słucha już chyba trzecie pokolenie widzów, a każda jego rola - nawet taka z drugiego planu - zawsze przyciąga uwagę. Można tylko żałować, że znakomity artysta nie pojawia się w spektaklach tak często jak kiedyś.

W dodatku Marian Josicz niezbyt często "udziela się" poza macierzystą sceną, w rozmaitych okolicznościowych koncertach czy własnych recitalach. Tym bardziej zatem należy skorzystać z rzadkiej okazji spotkania z artystą, jaka nadarzy się w czwartek w Domu Kultury LSM. Tego wieczoru odbędzie się tam koncert zatytułowany "Marian Josicz i gwiazdy". W jego trakcie przypomnimy sobie fragmenty świetnych partii,

jakie przez ponad pół wieku wykonywał na muzycznej scenie. Usłyszymy wielkie przeboje operetkowe i musicalowe z takich hitów jak "Księżniczka czardasza", "Baron cygański", "Hello, Dolly!" czy "Skrzypek na dachu". A mnie szczególnie ucieszyła wiadomość, że w programie koncertu znajdzie się również aria "Co mnie obchodzą ludzie i cały świat" z operetki "Tam, gdzie skowronek śpiewa" - jedna z najpiękniejszych, jakie słyszałem w jego wykonaniu.

"Marian Josicz i gwiazdy"; Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a; czwartek, godz. 18.

Na zdjęciu: Marian Josicz w "Skrzypku na dachu".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji