Artykuły

Kalisz. "Marianna i smoki" u Bogusławskiego

20 lutego o godzinie 16 odbędzie się premiera bajki "Marianna i smoki" Cruelli La Vey w reżyserii Stefana Batonika.

Czasami nawet w najbardziej szczęśliwej krainie na świecie może zdarzyć się coś takiego, że dzielnym rycerzom ze strachu trzęsą się kolana! Czasami ciepły dzień w środku lata zamienia się w pochmurny wieczór, a burza i deszcz nie pozwalają na beztroskie zabawy na świeżym powietrzu! Czasami w sennej atmosferze łąki, przy akompaniamencie leniwego brzęczenia pszczół, pośród kwiatów i majowych ziół - wija sobie gniazda najprawdziwsze smoki!

Przyjdźcie do nas i zobaczcie, ze czasami nieduża dziewczynka może być rozsądniejsza nawet od rozsądnego króla i odważniejsza nawet od odważnych królewskich żołnierzy!

Przyjdźcie i zobaczcie, ze nie wystarczy machać szabelka, żeby zostać królem - ze do tego przede wszystkim trzeba mądrej głowy i dobrego serca!

***

Cruella La Vey - zamieszkała w Tullymoore (Irlandia Płn.) autorka sztuk teatralnych, powieści oraz wierszy dla dzieci zebranych w tomie "Wrrr, brrr, phi!", wieloletni redaktor naczelny dziecięcego pisma "Puk - Puk", kierownik Katedry Języków Brytyjskich w Celtic Tullymoore College.

***

Stefan Batonik - studiował reżyserię w białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie oraz w Theaterschule w Kopenick (Niemcy). Jako reżyser debiutował w 2003 roku w teatrze Magazyn Lalek w Nowym Targu przedstawieniem "Żabie udko" Wilhelma Brabancka.

Zdjęcie z próby przedstawienia

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji