Artykuły

Łódź. Wznowienie "Królewny Śnieżki" w Wielkim

Do repertuaru powraca popularna "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Prapremiera baletu odbyła się w Teatrze Wielkim ponad czterdzieści lat temu.

Od tego czasu, ta opowiedziana tańcem baśń, cieszy się nieprzerwaną popularnością widowni na całym świecie. Doczekała się realizacji nie tylko na wielu polskich scenach, ale także m.in. w Wilnie, Kownie, Brnie, Kijowie, Budziszynie, Skopje, Hamilton i w Ostrawie. W piątek na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, spektakl zostanie wystawiony po raz 447! Partię Śnieżki wykona Monika Maciejewska, partię Księcia - Gintautas Potockas.

Wznowienie jest pretekstem do kolejnego spotkania z cyklu pro OPERA. Gośćmi czwartkowego spotkania w Belcanto Caffe będą twórcy spektaklu: Bogdan Pawłowski, kompozytor i Anna Krzyśków, autorka wznowienia, kierownik baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Wspólna rozmowa dotyczyć będzie specyfiki komponowania muzyki dla dzieci; spróbujemy określić czym jest wznowienie spektaklu baletowego a czym jego rekonstrukcja i może uda się nam odpowiedzieć na pytanie: dlaczego od lat kochamy Śnieżkę? Zastanowimy się także nad fenomenem widowiska, które mimo upływy czasu, nie traci na aktualności, dostarczając dzieciom niezapomnianych emocji i wrażeń.

Wznawiany w tym sezonie spektakl obejrzymy po raz pierwszy w piątek, 28.01.2011 r., o godz. 17.30. Dzień wcześniej, w czwartek, 27.01.2011 r. zapraszamy na pro OPERĘ do Belcanto Caffe, o godz. 17.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji