Artykuły

Łódź. "Ożenek" w PWSFTViT

Pierwszą premierą nowego roku w łódzkich teatrach będzie spektakl "Ożenek" Nikołaja Gogola, który pokażą studenci łódzkiej "filmówki" na scenie Teatru Studyjnego.

Premierowe przedstawienie zaplanowano na piątek, 7 stycznia, o godz. 19.07.

"Ożenek" to znakomita, przezabawna komedia pełna zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań fabularnych. Iwan Kuźmicz Podkolesin, podstarzały kawaler piastujący wysokie stanowisko urzędnicze, gorąco namawiany przez przyjaciela Koczkariowa, postanawia się ożenić. Początkowo się opiera, ale dochodzi do wniosku, że małżeństwo to najpiękniejsza rzecz pod słońcem i żałuje, iż tak długo z nim zwlekał. Zabiera się do sprawy w sposób wielce oryginalny...

"Ożenek" to sztuka, która nieodmiennie cieszy się uznaniem publiczności. Ukazuje matrymonialną giełdę, na której można zyskać majątek i stracić złudzenia. Jest przy tym pełna przeciwieństw, błyskotliwych dialogów, doskonale poprowadzonych postaci.

Studenckie przedstawienie reżyseruje Grigorij Lifanov, absolwent Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej w Moskwie i Teatralnej Wyższej Szkoły im. Szczukina. W dorobku aktorskim ma m.in. role Andrzeja Prozorowa w "Trzech siostrach" Czechowa, Hamleta w "Rosencrantz i Guildenstern nie żyją" Stopparda, Piotra Trofimowa w "Wiśniowym sadzie" Czechowa. Jest wykładowcą sztuki aktorskiej Rosyjskiego Państwowego Instytutu Kinematografii im. Gerasimowa - VGIK, sprawował także funkcję dyrektora artystycznego i głównego reżysera w teatrze w Jekaterinburgu. Wyreżyserował m.in. "Don Juana" Moliera, "Ostrożnie - dzieci!" Gorkiego, "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa. W 2007 roku zrealizował w PWSFTviT w Łodzi przedstawienie dyplomowe "Bobok" Dostojewskiego, w którym za tytułową rolę student Wydziału Aktorskiego Łukasz Chrzuszcz otrzymał Złotą Maskę. W ubiegłym sezonie z łódzkimi studentami przygotował "Gąskę" Nikołaja Kolady.

Na scenie zobaczymy: Joannę Osydę (znaną już z serialu "Majka" - na zdjęciu), Daniela Misiewicza, Piotra Witkowskiego, Julię Rybakowską, Aleksandrę Derdę, Dorotę Kuduk, Przemysława Kurka, Mateusza Olszewskiego, Janusza Komorowskiego, Konrada Michalaka, Łukasza Chmielowskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji