Artykuły

Płock. Dickens z audiodeskrypcją

Teatr Dramatyczny w sobotę o godz. 16 zaprasza na "Opowieść wigilijną" Charlesa Dickensa. Będzie to spektakl z audiodeskrypcją. Na widowni zasiądzie grupa niewidomych.

Będą mieli w uszach bezprzewodowe słuchawki i dzięki lektorom wysłuchają nie tylko dialogów ze sceny, jak pozostali widzowie, ale też dowiedzą się, jak ubrany jest aktor i jak w danym momencie wygląda scenografia. Warto przyjść, by na żywo uczestniczyć w tym bezprecedensowym wydarzeniu dla Płocka. Jest ono inicjatywą Teatru Dramatycznego, Mazowieckiego Stowarzyszenia Pracy dla Niepełnosprawnych "De Facto" i Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Reżyserem "Opowieści..." jest Rafał Sisicki, autorką przekładu Krystyna Tarnowska. W roli Scrooge'a wystąpi Szymon Cempura. Prócz niego m.in. Paweł Gładyś jako Fred, Henryk Jóźwiak jako Bob oraz Dorota Cempura, Zbigniew Płoszaj i Piotr Bała jako Duchy. - Cempura "czuje" Scrooge'a. Wiedząc, że gra dla młodej publiczności, nie stara się być demoniczny, nie straszy maluchów. Jego różne grymasy, pomruki i komentarze mówią do nas: owszem, straszny ze mnie skąpiec i godny pogardy, ale jest też we mnie człowiek, który ma szansę się zmienić - pisaliśmy po premierze spektaklu.

Bilety: 20 zł dorośli i 15 zł dzieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji