Artykuły

Powrót trzech muszkieterów

Wielkie plenerowe widowisko wraca w pierwszy weekend września. Spektakle zaplanowano na 3-5 września w wirydarzu Archiwum Państwowego w Lublinie.

Kto jeszcze nie zdążył zobaczyć spektaklu "Trzej muszkieterowie", powinien zarezerwować bilety na pierwsze wrześniowe pokazy w wirydarzu Archiwum Państwowego przy ul. Jezuickiej 13 w Lublinie.

Wielkie plenerowe widowisko w reżyserii Arkadiusza Klucznika będzie można zobaczyć w piątek, sobotę i niedzielę (3-5 września) o godz. 20. Aktorzy Teatru Andersena, Teatru Muzycznego, Teatru Provisorium, Kompanii Teatr, Lubelskiego Teatru Tańca i Grupy Teatru Improwizacji No Potatoes pokażą przygody dzielnych muszkieterów z powieści Aleksandra Dumasa.

Kiedy młody Gaskończyk przyjeżdża do stolicy, żeby zostać muszkieterem, czekają go przygody! Na ulicach Paryża spotkać może, zarówno muszkietów królewskich, jak i kardynalskich...

może więc wybierać - król czy kardynał? A prócz tego spotka kobiety - piękne, frywolne, eleganckie i niebezpieczne! I otrzyma zadanie - trzeba przywieźć z Anglii dwanaście spinek! Brylantowych spinek! - piszą twórcy spektaklu.

Widowisko z gatunku płaszcza i szpady z udziałem koni i psów robi wrażenie. Tym bardziej że w głównych rolach możemy oglądać tych samych aktorów, którzy zagrali w kontrowersyjnym "Dekameronie" przygotowanym przed laty przez Teatr Studyjny. Reżyser muszkieterów popisowo zestroił kilka zespołów, sprawnie wyreżyserował sceny zbiorowe. Widowisko z rozmachem! Polecamy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji