Artykuły

Dolny Śląsk. Sylwester ze sztuką

Teatry, filharmonie i opera urządzają wieczory sylwestrowe. Melomani, teatromani i fani piosenek "z przytupem" znajdą coś dla siebie.

Nie warto czekać do ostatniej chwili z zakupem biletów, zostały już pojedyncze sztuki. Wejściówki można kupić w kasach instytucji. Wszystkie "kulturalne sylwestry", prócz tego w Filharmonii Dolnośląskiej (29 grudnia), odbędą się 31 grudnia.

Wrocław

"Opowieści Hoffmanna" w Operze Wrocławskiej.

Najpierw melomani zobaczą "Opowieści Hoffmanna" Jacquesa Offenbacha w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Po spektaklu sylwestrowym przewidziana jest kolacja w Sali Kryształowej z toastem noworocznym przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego.

Opera Wrocławska (ul. Świd-nicka 35), godz. 18 (spektakl) i 21.30 (kolacja). Wstęp: 500 (tylko kolacja sylwestrowa) i 800 zł.

Operetkowe evergreeny i przeboje musicalowe w Teatrze Muzycznym Capitol. Artyści Capitolu w towarzystwie big bandu wykonają piosenki ze spektakli: "West Side Story",

"Swing!", "Hair" i "Ojcom i matkom wbrew". Pojawią się też kompozycje z filmów o Jamesie Bondzie. Wieczór poprowadzą Elżbieta Romanowska i Konrad Imiela.

Teatr Muzyczny Capitol (ul. Piłsudskiego 72), godz. 19 i 21. Wstęp: 50, 60, 70 zł.

Koncert sylwestrowy w Filharmonii Wrocławskiej. W Sali Koncertowej filharmonii Małgorzata Rodek (sopran) i Rafał Bartmiński (tenor) w towarzystwie orkiestry i dyrygenta Wojciecha Rodka zaprezentują utwory Johanna Straussa i Franciszka Lehára.

Filharmonia Wrocławska (ul. Piłsudskiego 19), godz. 18 i 20.30. Wstęp: 120 i 150 zł.

"Mayday" w Teatrze Polskim. Sztuka Raya Cooneya, czyli przygody taksówkarza bigamisty w reżyserii Wojciecha Pokory, bawi widzów teatru od 18 lat.

Teatr Polski, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Zapolskiej 3), godz. 20. Wstęp: 80 zł.

Sylwestrowa premiera w Teatrze Ad Spectatores. Najpierw będzie znany fanom teatru spektakl "Trzy żelazne zasady mężczyzny seniora" w reżyserii Macieja Masztalskiego, potem poczęstunek. Później widzowie po raz pierwszy zobaczą przedstawienie Spectatorsów "Ja tu tylko sprzątam" (też w reżyserii Masztalskiego). Paweł Kutny wystąpi z monologiem "Mistrz pauzy". Nowy Rok przywitamy lampką szampana.

Teatr Ad Spectatores (ul. Hubska 44-46), godz. 20. Wstęp: 150 zł.

Jelenia Góra

Przeboje filmowe w Filharmonii Dolnośląskiej. Gala sylwestrowa z Katarzyną Jamróz (śpiew) i Krzysztofem Stockingerem (śpiew i prowadzenie). W programie światowa muzyka filmowa. Gala odbędzie się dwukrotnie.

Filharmonia Dolnośląska (ul. Piłsudskiego 60), godz. 17 i 20. Wstęp: 70 i 80 zł.

Legnica

Spektakl "Śpiewać każdy może" w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. Spektakl oparty jest na skeczach i piosenkach Jonasza Kofty, zaaranżowanych na nowo. I w wykonaniu legnickich artystów. Po przedstawieniu można spodziewać się programu kabaretowo-muzycznego, odkrywającego na nowo twórczość poety, satyryka i autora tekstów piosenek. I lampki szampana na powitanie Nowego Roku.

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (Rynek 39), godz. 20. Wstęp 199 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji