Artykuły

Płock. Broniewski i Scrooge u Szaniawskiego

17 grudnia o godz. 19, jak co roku w rocznicę urodzin Władysława Broniewskiego, aktor Piotr Bała wdrapie się na drzewo.

Zanim jednak nastąpi ten niecodzienny happening, teatr zaprasza wszystkich do Kawiarni Artystycznej "Czarny Kot" na program poetycki pod tytułem "Broniewski zapomniany".

Drugim hitem grudniowym są spektakle "Opowieści wigilijnej" [na zdjęciu], która pokazywana będzie również w Warszawie. Obecnie trwają próby do spektaklu o Piotrze Skrzyneckim, w reżyserii Jana Nowickiego.

"Opowieść wigilijną" wg Karola Dickensa, w reżyserii Rafała Sisickiego, na naszej scenie zobaczymy 14, 15, 16, 17 i 18 grudnia. Ostatni sobotni spektakl odbędzie się o godzinie 16.00. Jest to historia z morałem o samotnym skąpcu Scrooge'u, który każde Święta Bożego Narodzenia spędzał w łóżku, by nie marnować czasu ani pieniędzy. Pewnego świątecznego wieczoru odwiedza go duch zmarłego przyjaciela Marleya. Przybysz zapowiada pojawienie się jeszcze trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge spróbuje zmienić swoje postępowanie. "Opowieść wigilijna", jak mówią twórcy spektaklu, nie straciła na aktualności. Mówi przede wszystkim o skutkach samotności, spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi. Spektakl adresowany jest nie tylko do dzieci starszych, ale również do dorosłego widza. Z tym przedstawieniem płoccy aktorzy pojadą do Warszawy. Wystąpią gościnnie w Teatrze Roma.

Do Płocka też przyjadą goście ze spektaklem "Wszystko o kobietach" warszawskiego Teatru Capitol. Trzy aktorki - piętnaście bohaterek. Na pozór różni je wszystko - wiek, zawód, wygląd. Bo co może łączyć: trzyletnią Mimi, mieszkankę Domu Seniora i pracownicę korporacji, walczącą o stanowisko sekretarki szefa? Pięć różnych historii składa się na studium natury kobiecej, nie zawsze niewinnej, skrywającej wiele sekretów. Złożony charakter płci pięknej wyraża niezwykła struktura spektaklu, co chwilę przenosimy się w czasie i przestrzeni, a aktorki przeistaczają się w kolejne wcielenia niemal na naszych oczach. Humorystyczny spektakl porusza jednocześnie tematy ważne, jak: przyjaźń, lojalność, zaufanie, pragnienie miłości. W obsadzie: Dorota Deląg, Magdalena Nieć, Daria Widawska. Reżyseria - Tomasz Obara. Dwa spektakle odbędą się 9 grudnia, o godz. 17.30 i 20.00. Bilety w cenie 80 złotych.

W grudniu - zobaczymy też "Prywatną klinikę" - zwariowaną sztukę, pełną gagów, zwrotów akcji, wpadek, pomyłek i komicznych szaleństw. To rasowa, angielska farsa, której autorami są mistrzowie angielskiego humoru: John Chapman i Dave Freeman, a opowiada o problemach sercowych pewnej Harriet, atrakcyjnej kobiety w średnim wieku. Cena biletu: 30 zł - normalny.

Będą też baśniowe przedstawienia "Bestii i Pięknej" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Marka Mokrowieckiego, ze scenografią Mariana Fiszera. Piękna to córka kupca o wyjątkowej urodzie, w której zakochuje się Bestia i postanawia zrobić wszystko, żeby ją zdobyć, nawet siłą. Ale nie będzie to konieczne, bo okazuje się, że miłość potrafi wszystko przemienić na lepsze.

Rok 2010 zakończy w teatrze spektakl zespołu Teatru Nowego z Zabrza we włoskiej komedii "Modliszka", opowiadającej o spotkaniu pięknej, acz nieszczęśliwej w małżeństwie Ewy i samotnego mężczyzny. A co z tego wyniknie? - komedia z wątkiem kryminalnym i zaskakującym zakończeniem. W obsadzie spektaklu są: Joanna Fałkowska, Zbigniew Stryj, Jarosław Karpuk. Cena biletu: 90 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji