Artykuły

Kraków. Emilia Lorenc: nie spodziewałam się takiego wsparcia

- Od chwili, kiedy otrzymałam wypowiedzenie ani kierowniczka, ani dyrektor nie chcieli ze mną rozmawiać - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Emilia Lorenc.

Środowisko artystyczne emocjonalnie zareagowało na Pani usunięcie z opery.

- Nie spodziewałam się takiego wsparcia. Tylu ciepłych słów i życzliwości. To dla mnie bardzo ważne. Czytam też wpisy na forum internetowym od zupełnie obcych mi osób. Nikt mnie nie potępia. To mnie jeszcze bardziej umocni.

A koledzy z opery? Ma Pani ich wsparcie?

- Wiele osób dopinguje mnie do walki o pracę. Część kolegów nie kryje zdziwienia, że odważyłam się publicznie mówić o tej sprawie. Tymczasem efektem artykułu była reakcja stacji telewizyjnych. Redaktorzy różnych programów dzwonili i namawiali mnie na rozmowę. Uznali, że to co mnie spotkało jest bulwersujące. Mam tylko nadzieję, że burza jaka rozpętała się po artykule sprawi, że osoby w podobnej sytuacji będą lepiej traktowane przez pracodawców.

Spodziewa się Pani jakiś dodatkowych nieprzyjemności ze strony kierownictwa?

- Nie wiem. Od chwili, kiedy otrzymałam wypowiedzenie ani kierowniczka, ani dyrektor nie chcieli ze mną rozmawiać. O zwolnieniu zresztą dowiedziałam się nie od nich, lecz od związków zawodowych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji