Artykuły

Legnica. Premiera kabaretu i bal u Modrzejewskiej

Legnicki teatr wraca do tradycji balów sylwestrowych poprzedzanych spektaklem lżejszego formatu. W tym roku będzie to premierowe przedstawienie kabaretowe "Śpiewać każdy może" oparte na piosenkach i skeczach Jonasza Kofty.

Na scenę powróci legnicki kabaret aktorów "Piękna Helena" znany publiczności z wystawianych przez ponad dwa lata "Skumbrii w tomacie" (premiera w 2006 r.) zrealizowanych na podstawie satyrycznych tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

31 grudnia br. legniccy aktorzy pod reżyserskim okiem Jacka Głomba zaprezentują uczestnikom balu sylwestrowego premierową odsłonę kabaretu literacko-muzycznego opartego na tekstach Jonasza Kofty pt. "Śpiewać każdy może". Balowicze będą mieli zatem wyjątkową okazję, by spektakl obejrzeć na dużej scenie. Po sylwestrowej premierze kabaret przeniesie bowiem swoje występy do teatralnej Caffe Modjeska.

Jakie będzie kabaretowe preludium sylwestrowego balu? Takie jak tytuł nawiązujący do wielkiego hitu autorstwa Jonasza Kofty, którym Jerzy Stuhr brawurowo wygrał jeden z opolskich festiwali piosenki, a także korzystające z bardzo bogatego i wyjątkowego w swojej różnorodności dorobku tego poety, dramaturga, piosenkarza, aktora i satyryka - współzałożyciela kabaretów Hybrydy (1962) i Pod Egidą (1968).

To spod pióra Kofty wyszły tak wielkie przeboje jak: "Kwiat jednej nocy", "Wakacje z blondynką", "Radość o poranku", "Jej portret" czy "Pamiętajcie o ogrodach". Jego teksty satyryczne najlepiej zna pokolenie dorastające w latach 70-tych ubiegłego roku wraz z kultowymi audycjami radiowej "Trójki". To wówczas wraz ze Stefanem Friedmanem tworzył niezapomniane duety w kabaretowych "Dialogach na cztery nogi" i "Fachowcach".

Znając vis comica i kabaretowe zacięcie legnickich aktorów, spore doświadczenie wokalne kobiecej części zespołu, świetne aranżacje Łukasza Matuszyka i klimatyczną grę na pianinie Andrzeja Janigi są wszelkie szanse na udany, pełen humoru spektakl i świetny wstęp do sylwestrowej zabawy.

Spektakl "Śpiewać każdy może" grany będzie także 2, 14, 21 i 28 stycznia 2011 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji