Artykuły

Szczecin. Król fryzjerów na deskach Wspólczesnego

Historia Antoniego Cierplikowskiego z Sieradza, który zdobył światową sławę jako mistrz fryzjerstwa Antoine - we wtorek na deskach szczecińskiego Teatru Współczesnego.

Pierwszy ufarbował klientce loki na błękit, a w 1909 r. zaproponował krótkie fryzury, które wcześniej nosili wyłącznie mężczyźni. Stylizował ówczesne gwiazdy kina, m.in. Gretę Garbo, Marlenę Dietrich i Claudette Colbert.

Sam był fascynującą osobowością. Nosił błękitne fraki. Przefarbował swojego charta afgańskiego na kolor fioletowy. Spał w szklanej trumnie. Przyjaźnił się z Picassem, Modiglianim, Jeanem Cocteau.

W spektaklu Jakuba Przebindowskiego historia Antoine rozpoczyna się w 1903 r., gdy zaczyna praktykę w paryskim salonie fryzjerstwa. Dalej jest m.in. spotkanie z Eleonorą Roosevelt, o przyjaźni z Xawerym Dunikowskim i skomplikowanych relacjach z żoną Marie.

Antoine'a zagra Lesław Żurek, w obsadzie są też: Bartosz Opania, Tamara Arciuch, Anna Guzik, Aleksandra Szwed, Michał Milowicz, Martyna Kliszewska i Bartek Kasprzykowski.

Premiera widowiska odbyła się w lipcu w Sieradzu na Open Hair Festival.

"Antoine" gościnnie w Teatrze Współczesnym we wtorek o godz. 17.30 i 20.30. Bilety 145 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji