Artykuły

Warszawa. Teatralne premiery grudnia

Teatry warszawskie zapraszają na swoje grudniowe premiery.

Teatr

3.12

"Najpiękniejsza na świecie piosenka o miłości" [na zdjęciu plakat do spektaklu], Laboratorium Dramatu Tekst nagrodzony w konkursie Sztuka Monologu napisała Kinga Kaczor, a reżyseruje Maria Kwiecień. Będzie to opowieść o dziewczynie marzącej o karierze wokalistki. Ale gdy wychodzi na scenę, by wykonać najpiękniejszą piosenką o miłości, słowa grzęzną jej w gardle. Zamiast śpiewać, zaczyna się rozliczać ze swoją przeszłością.

4.12

"Bóg mordu", Teatr Ateneum Najnowsza sztuka Yasminy Rezy, w której przypadkowa bójka uczniów prowadzi do awantury między ich rodzicami. Kulturalni i dobrze wychowani ludzie tracą zimną krew. Reza demaskuje współczesny świat - pełen pozorów, które skrywają barbarzyństwo. Reżyseruje Izabella Cywińska, grają: Sylwia Zmitrowicz, Barbara Prokopowicz, Artur Barciś i Krzysztof Tyniec.

10.12

"Nieopisana siostra", Laboratorium Dramatu Monodram w wykonaniu Anny Wojnarowskiej, która jest również autorką tekstu. Zobaczymy historią młodej dziewczyny i jej toksycznej rodziny. Będzie mówić o surowej matce, znienawidzonej siostrze, młodszym bracie bratobójcy oraz wujku zmuszającym dziewczyną do małżeństwa. Reżyseruje Jolanta Denejko.

13.12

"Wroniec", Teatr Kamienica W rocznicę ogłoszenia stanu wojennego Emilian Kamiński zaprasza na premierą adaptacji powieści Jacka Dukaja w reżyserii Jerzego Bielunasa. Bohaterem jest siedmioletni Adaś, z którego perspektywy oglądamy dramatyczne wydarzenia z historii PRL Oprawą muzyczną widowiska zajmuje się Mateusz Pospieszalski. Choreografią przygotowuje Maciej Florek. W obsadzie min.: Agnieszka Matysiak, Emilian Kamiński, Michał Przybysz.

17.12

"Księga raju", Teatr Żydowski Piotr Cieplak reżyseruje spektakl na motywach powieści Icyka Mangera. Zgodnie z zapowiedziami będzie to magiczna historia rozgrywająca się na granicy rzeczywistości i zaświatów, nawiązująca do żydowskiej legendy, która głosi, że wszystkie dusze przed zejściem na ziemię mieszkały w raju. Obok aktorów Teatru Żydowskiego na scenie pojawią się marionetki.

21.12

"Dzienniki", Teatr Imka Spektakl na motywach "Dzienników" Witolda Gombrowicza. Adaptacją i reżyserią zajął się Mikołaj Grabowski. Na scenie zobaczymy: Iwonę Bielską, Magdalenę Cielecką, Tomasza Karolaka, Andrzeja Konopkę, Piotra Adamczyka i Jana Peszka. Muzykę przygotowuje Olga Mysłowska.

30.12

"Kobieta z widokiem na taras", Teatr Polonia Wieczór kabaretowy Stanisława Tyma. Na scenie obok gospodarza i reżysera wieczoru pojawią się: Sonia Bohosiewicz, Monika Dryl, Rafał Królikowski i Agnieszka Litwin-Sobańska. Będą felietony, piosenki i skecze podsumowujące rok 2010, a także ostatnie lata twórczości Stanisława Tyma.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji