Artykuły

Gdańsk. Gala Operetkowa na Ołowiance

W niedzielę (28 listopada) w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Andrzejkowa Gala Operetkowa. Jej gospodarzem będzie Bogusław Morka, najpopularniejszy obecnie śpiewak operowy i operetkowy w Polsce.

Bogusław Morka [na zdjęciu] to solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Dysponuje wyjątkową piękną barwą głosu - ciepłą, aksamitną, szlachetną i pełną blasku. Uważany jest przez ekspertów za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Jest przy tym śpiewakiem niebywale elastycznym - znakomicie wypada zarówno w repertuarze operowym, jak i operetce. Jego świetne warunki sceniczne sprawiają, że z powodzeniem kreuje największe role romantycznych amantów w spektaklach muzycznych. Bogaty program, jaki artysta zaprezentuje podczas niedzielnego wieczoru w Filharmonii Bałtyckiej, na który złożą się: arie operetkowe, operowe i pieśni popularne, pozwoli mu na ukazanie w pełni talentu wokalno-aktorskiego. Artyście towarzyszyć mu będą: Krystyna Tyburowska - sopran oraz Jan Zakrzewski - tenor.

Krystyna Tyburowska na stałe zwiazana z Opera i Operetką w Krakowie. Współpracowała z Operą w Pradze, z Teatrem Muzycznym "Roma", Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Wielkim w Warszawie. Jest wielokrotną zdobywczynią nagród publiczności. Prowadzi także bogatą działalność koncertową, występując z recitalami m.in. w Wiedniu, Grazu, Monachium i Norymberdze.

Jan Zakrzewski współpracuje z Operą Krakowską i Warszawskim Teatrem Operowym. Jest laureatem wielu konkursów, m.in. zajął I miejsce na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy i III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. Marii Callas w Atenach. Występował na scenach operowych w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada liczne partie operowe i operetkowe.

PFB, Gdańsk, ul. Ołowianka 1, niedziela (28 listopada), godz. 18, bilety: 45-125 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji