Artykuły

Szczecin. Kwesta dla pamięci

15 listopada (poniedziałek) Zarząd Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Szczecinie i o.o. Dominikanie zapraszają na mszę św. i koncert zaduszkowy w intencji zmarłych ludzi teatru.

Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego w Szczecinie informuje, że podczas kwesty na Cmentarzu Centralnym w dniu 1 listopada 2010 roku zebrano 12 905,11 złotych, 9,05 euro, 20 koron szwedzkich, dwa franki szwajcarskie, cztery korony duńskie, jeden dolar USA i 50 pensów brytyjskich.

Pieniądze przeznaczone zostaną na renowację zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Centralnym i na odnowienie nagrobka aktora i reżysera Aleksandra Rodziewicza w kwaterze zasłużonych.

Zarząd stowarzyszenia serdecznie dziękuje wszystkim kwestującym i wszystkim darczyńcom. Dzięki ofiarności mieszkańców Szczecina udało się w ubiegłych latach odrestaurować m.in.: pomniki Wacławy i Czesława Piotrowskich, nauczycieli muzyki i założycieli pierwszych szkół muzycznych w powojennym Szczecinie, aktorki Stanisławy Engelówny, burmistrza Hermanna Hakena i jego żony Johanny, ks. Franciszka Tessen-Węsierskiego, nagrobki w lapidarium, nagrobek Józefy Gilowej, nauczycielki w przedwojennym Szczecinie. Stowarzyszenie przygotowuje się do sporządzenia kopii "Matki Ziemi", słynnej rzeźby Ernsta Barlacha, jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy XX wieku, która znajdowała się na Cmentarzu Centralnym.

15 listopada (poniedziałek) Zarząd Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Szczecinie i o.o. Dominikanie zapraszają na mszę św. i koncert zaduszkowy w intencji zmarłych ludzi teatru.

Wystąpią artyści scen szczecińskich. Koncert odbędzie się w kościele św. Dominika (pl. Ofiar Katynia 1) o godz. 19. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji