Artykuły

Warszawa. "Fejs Bóg" na Scenie Współczesnej

Scena Współczesna zaprasza w listopadzie na kolejną premierę "Fejs Bóg" (20 i 21 listopada 2010 r., o godz. 19.15).

Pomieszanie świata realnego ze światem wirtualnym i uzależnienie od sieci.

Teatr Scena Współczesna przy Starej Prochoffni zaprasza w listopadzie na kolejną premierę (20 i 21 listopada 2010 r., o godz. 19.15).

Tym razem poruszymy temat fenomenu największego portalu społecznościowego na świecie, czyli FACEBOOK-a.

Spektakl będzie opowiadał o tym, jak łatwo możemy wpaść w pułapkę wirtualnego życia.

"FEJS BÓG" to Bóg nowej Ery Społeczności Internetowej. Bóg ery globalnego uwikłania w sieć, uzależnienia i zatarcia granicy między światem realnym a wirtualnym. Autor i reżyser sztuki próbuje wniknąć do samego centrum dowodzenia, zdiagnozować i przeanalizować mechanizmy powodujące uzależnienie ludzi od portali społecznościowych.

Bohaterką spektaklu jest 35- letnia kobieta - postać grana przez aktorkę Magdalenę Engelmajer, która w momencie załamania nerwowego po rozpadzie jej długoletniego związku, poszukuje nowych znajomych, chce zapomnieć o tym co było i rozpocząć nowe życie. Na swojej drodze spotyka JEGO. "Fejs Bóg" jest bowiem przewrotną opowieścią, w której realizm miesza się z surrealistycznymi scenami. Ich bohaterem jest tytułowy "Fejs Bóg" - grany przez znanego prezentera telewizyjnego i aktora - Daniela Wielebę. "Fejs Bóg" prowadzi widza Spektakl jest próbą zrozumienia mechanizmów powodujących uzależnienie od portali społecznościowych przez wszystkie etapy wirtualnego świata portalu społecznościowego. Jest sztuką dla tych, którzy już są uzależnieni i dla tych, którzy o największym portalu społecznościowym na świecie chcieliby wiedzieć więcej, ale boją się zapytać.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji