Artykuły

Szczecin. Dla dorosłych goście, dla dzieci premiera

Weekend w Szczecinie opanuje Krystyna Janda, premiera dla najmłodszych w Pleciudze i gwiazda Piwnicy pod Baranami - a to dopiero początek.

Piątek

Jeżeli masz nie mniej niż 4 lata, albo może potomstwo, które spełnia ten wymóg zapraszamy w piątek do Teatru Lalek Pleciuga. "Kum i Plum" to najnowsza propozycja premierowa w reżyserii Moniki Gerboc. "Kum i Plum" to groteska pełna marzeń, szalonych pomysłów, tajemnic i uroku. W małym domku żyją dwa klauny, tańcząca szafa i dwa zwariowane krzesła. Może z nimi zamieszkać każdy, kogo sobie wymyślą. Klauni bowiem, potrafią bawić się we wszystko. Mogą wyruszyć w świat fantazji, stać się najogródkowaczniejszym ogródkownikiem na całym świecie, mogą piec mniammniamkowe placki albo wystawić na próbę swoją odwagę. Możliwe jest wszystko, ale co z tego jest ważne? Co jest w życiu najważniejsze? ...na to pytanie Kum ciągle szuka odpowiedzi. Na scenie zobaczycie nie tylko żywych klaunów, ale też maski, płaskie lalki, czarny teatr, animację przedmiotem, śmieszne pacynki i strachy pełne grozy. Będą działy się rzeczy niesamowite! Będziemy latać, będziemy się bać, ale przede wszystkim będziemy się bawić. Będziemy po prostu cieszyć się życiem. Zapraszamy do Pleciugi w piątek i niedzielę na godzinę 11.00 oraz na premierę w sobotę o godzinie 17.00 (...)

Sobota

"Biała bluzka" oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to historia o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Zapraszamy do Teatru Polskiego na spektakl z Krystyn a Jandą w roli głównej. Historia kobiety nie mogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków, godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się "kultowy", był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni. Dziś powrót do tamtej opowieści oznacza przedstawienie datowane znów w tamtych czasach. Ale bohaterka - obecnie dojrzała kobieta po przejściach - i interpretuje, i myśli odmiennie. To samo, ale w innym zabarwieniu, inaczej akcentując problemy. Spektakl ukazuje także nowym pokoleniom, w sposób specyficzny dla Osieckiej, klimat i koloryt czasu minionego. W spektaklu emocje opowiadane są także przy pomocy dziesięciu najważniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej, dodatkowym atutem przedstawienia są wyświetlane na ekranach archiwalne materiały filmowe. To wyjątkowa okazja na spotkanie z wyjątkowym tekstem w wyjątkowej oprawie. Zapraszamy do teatru w sobotę i niedzielę na godzinę 19.00 (...)

Niedziela

Piwnica przy Krypcie obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji zapraszamy na koncert "Goście na 20-lecie" Basia Stępniak - Wilk z zespołem: Olek Brzeziński - fortepian Krzysztof Cyran - gitara klasyczna Michał Braszak - kontrabas. Basia Stępniak-Wilk to śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko". Wspólnie z Grzegorzem Turnauem śpiewała (i śpiewa) słynny przebój "Bombonierka". Na występ i zwiedzanie piwnicy zapraszamy o godzinie 19.00 (...)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji