Artykuły

Nowy Jork. BTL występuje w Teatrze La MaMa

Wczoraj w The Ellen Stewart Theatre, na największej scenie legendarnego teatru La MaMa, odbyła się amerykańska premiera spektaklu Białostockiego Teatru Lalek, "Chopin - impresja" przygotowanego w ramach obchodów Roku Chopinowskiego.

Nowojorska prezentacja zorganizowana została przez Instytut Kultury Polskiej w ramach czwartej edycji festiwalu lalkowego: "La MaMa Puppet Series IV - Built to Perform", poświęconego sztuce lalkarskiej z całego świata. W tym roku zaprezentowanych zostanie 6 spektakli, w tym dwa z Polski. Oprócz białostockiego teatru wystąpi na nim jeszcze Anna Skubik z monodramem lalkowym: "Marlena Dietrich. Rzecz o złamanych paznokciach" (11 - 26 listopada 2010 r.).

22 października aktorzy Białostockiego Teatru Lalek poprowadzą zajęcia mistrzowskie z nowojorskimi lalkarzami w ramach World Theatre Class, programu, który La MaMa organizuje wspólnie z prestiżowym Sarah Lawrence College. Trzy dni później odbędzie się w teatrze wielka gala z okazji 49 "urodzin" teatru La MaMa, na której gościem specjalnym będzie Cheryl Henson, córka legendarnego lalkarza Jima Hensona, twórcy Muppetów i Ulicy Sezamkowej która przewodzi fundacji jego imienia. The Jim Henson Foundation jest głównym sponsorem festiwalu.

Dodatkowo, w Galerii La Mama przy 6 East First Street od 21 października do 7 listopada oglądać będzie można lalki "występujące" w festiwalu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji