Artykuły

Radom. Główna nagroda Festiwalu jedzie do Argentyny

Grand Prix IX Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu otrzymał Teatro Nacional Cervantes z Buenos Aires za spektakl "Trans-Atlantyk".

Międzynarodowe jury w składzie: Jacek Wakar - przewodniczący, Grainne Byrne, Bożena Sawicka, Wojciech Majcherek, Jean-Pierre Salgas, Jonas Vaitkus oraz Anna Kulpa - sekretarz postanowiło przyznać również następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda za reżyserię w wysokości 4 000 zł dla Adriána Blanco za reżyserię spektaklu "Trans - Atlantyk" w Teatro Nacional Cervantes w Buenos Aires.

Zespołowa nagroda aktorska w wysokości 5 500 zł dla aktorów Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu: Anny Jaroty, Aleksandry Mikołajczyk, Doroty Nowak, Marioli Ordak-Świątkiewicz, Zygmunta Babiaka, Łukasza Bugowskiego, Krzysztofa Jaroty, Andrzeja Mikosza, Łukasza Schmidta.

I nagroda aktorska w wysokości 3 000 zł dla Gustavo Manzanala za rolę Gombrowicza w spektaklu "Trans - Atlantyk" w reżyserii Adriána Blanco w Teatro Nacional Cervantes w Buenos Aires.

II nagroda aktorska w wysokości 2 000 zł dla Agnieszki Radzikowskiej za rolę Iwony w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Atilli Keresztesa w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Równorzędne wyróżnienia aktorskie w wysokości 1 000 zł dla:

Karoliny Michalik za rolę Iwony w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Máté Szabó w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Janusza Łagodzińskiego za rolę Króla Ignacego w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Máté Szabó w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Jerzego Głybina za rolę Szambelana w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Atilli Keresztesa w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Gizelli Kicsid za rolę Iwony w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii László Boscárdi w Teatrul Tamási Áron w Sfântu Gheorghe

Tibora Palffy za rolę Szambelana w spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii László Boscárdi w Teatrul Tamási Áron w Sfântu Gheorghe

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji