Artykuły

Chcę grać, chcę się rozwijać

W kieleckim teatrze pojawił się nowy aktor - ANDRZEJ PLATA, tegoroczny absolwent krakowskiej PWST. Dwa lata uczył się aktorstwa w prywatnej szkole, rok pracował w teatrze w Koszalinie. - Teraz jestem już magistrem sztuki, obroniłem dyplom - mówi.

Aktor przyznaje, ze ten zawód wymyślił wspólnie z mamą. - Zawsze miałem dar do rozśmieszania ludzi, do wygłupów, mama to zauważyła i pomyślała, że dobrze byłoby wykorzystać tę energię i obrócić w coś fajnego, a i ja tak myślałem.

Zaczął więc uczęszczać na zajęcia w miejscowym domu kultury, a jego nauczycielem był wtedy Dawid Żłobiński, który pracował w teatrze w Tarnowie. Przygotowywali "Małego Księcia", Andrzej zagrał tytułową rolę, a Dawid był reżyserem. Teraz spotkali się w tym samym zespole.

Do szkoły teatralnej zdecydował się iść do Krakowa, tu miał najbliżej z rodzinnego Mielca, ale nie to decydowało, tylko prestiż uczelni. Zdawał trzy razy. - To tak ogromne emocje, że nawet nie potrafię powiedzieć, co kazano mi robić, nie pamiętam - mówi.

Dwa lata uczył się aktorstwa w prywatnej szkole, rok pracował w teatrze w Koszalinie. - Teraz jestem już magistrem sztuki, obroniłem dyplom - mówi zadowolony.

W czasie studiów chciał występować jak najwięcej, współpracował więc z Teatrem Nowym, a na czwartym roku trafił do Teatru Polonia w Warszawie, gdzie gra

w "Panu Jowialskim". - Bardzo dobra zabawa się tam odbywa, i dla aktorów, i dla widzów - mówi o przedsięwzięciu, do którego trafił dzięki Annie Polony. - Była moim mistrzem przez cztery lata nauki w Krakowie - mówi o niej.

Do Kielc trafił, szukając pracy. Chce grać jak najwięcej, zdobywać doświadczenia. Z pozascenicznych zainteresowań Andrzej Plata wymienia film, zwłaszcza niezależne kino amerykańskie. Ponieważ jestem fanem sportu, zwłaszcza piłki, będę chodził na mecze Korony i Vive. Lubię grać w koszykówkę, a razem z kolegą Pruchniewiczem chodzimy na bilard.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji