Artykuły

Kasia z Heilbronnu

Autor: Heinrich von Kleist

Reżyseria: Jerzy Jarocki

Obsada: Kasia - Kinga Preis, Wettern von Strahl - Mariusz Bonaszewski i inni

Tytułowa Kasia (Kinga Preis), wrażliwa młoda istota, wyśniła sobie miłość do niezwykle przystojnego szlachcica Wettera von Strahla (Mariusz Bonaszewski). On jednak lekceważył jej uczucie, a nawet publicznie ją upokarzał. Dziewczyna nie daje za wygraną, znosi zniewagi, całkowicie poświęca się miłości i "dopina swego"!

Ta z pozoru banalna historyjka dzięki znakomitym pomysłom reżyserskim Jerzego Jarockiego, który zrealizował "Kasię..." najpierw na dość nietypowej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu - starym dworcu kolejowym "Na świebodzkim", by później przenieść ją na "scenę" teatru tv, i ogromnemu zaangażowaniu aktorów stała się prawdziwą teatralną perełką.

Widowisko ze względów budżetowych wyprodukowano w ciągu dwunastu dni, z tym że dzień trwał 18 godzin. Producenci obawiali się, że profesor Jarocki nie wytrzyma takiego tempa pracy. Toteż dostał do dyspozycji mały wygodny pokoik, by mógł trochę wypocząć w trakcie krótkich przerw. Mistrz nie dość, że ani razu nie odwiedzi! "relaksującej celki", to jeszcze po zakończeniu dnia zdjęciowego stwierdzał: Ja jeszcze dzisiaj mogę pracować, ale obawiam się, że ekipa nie wytrzyma.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji