Artykuły

Łódź. Jaskuła wygrał konkurs na dyrektora Nowego

Zdzisław Jaskuła, który proponuje ewolucję, a nie rewolucję i dogadanie się ze starym zespołem Teatru Nowego w Łodzi, dostał rekomendację na stanowisko jego dyrektora. Większością głosów komisji konkursowej wygrał ze swoim rywalem, Łukaszem Pijewskim.

W środę komisja konkursowa spotkała się z oboma kandydatami na dyrektorów. Potem nastąpiło głosowanie i ogłoszenie jego rezultatu.

- Zdzisław Jaskuła zna doskonale zespół i wie, jakie możliwości tkwią w poszczególnych pracownikach. Wiemy, jakimi niepokojami targany był teatr. Ta znajomość w dużym stopniu przekonała członków komisji - mówiła o uzasadnieniu werdyktu komisji Wiesława Zewald, wiceprezydent miasta.

- Pierwszą rzeczą jest wprowadzenie spokoju w teatrze - zdradzał swój plan Jaskuła już po ogłoszeniu wyniku. - Teatr powinien wreszcie stać się miejscem artystycznej pracy. Chciałbym, aby nie było takiej sytuacji jak w ostatnich latach, że pracownicy są wyrzucani, przyjmowani. Chciałbym, żeby blizny się zabliźniły. I skupić się na pracy czysto artystycznej.

Jaskuła zamierza powołać radę artystyczną teatru, by posłuchać, czego chcą pracownicy teatru. Zdaniem rekomendowanego na stanowisko dyrektora, teatr powinien wrócić ze sfery rozrywki, w którą nieskutecznie wkroczył w poszukiwaniu widza, w stronę teatru artystycznego, Dejmkowskiego, opartego na dobrej literaturze, wypowiadającego się w sprawach społecznych i politycznych.

Zdzisław Jaskuła ma objąć stanowisko 1 października. Umowa ma być podpisana na trzy lata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji