Artykuły

Warszawa. Dyrektor Kępczyński i jego wampiry

Stało się. Roman Polański wybrał obsadę musicalowego hitu "Taniec wampirów". W środę 16 marca Wojciech Kępczyński [na zdjęciu], dyrektor Teatru Roma, ogłosił listę zwycięzców.

Burzliwe dyskusje do późnej nocy i zaskakujące decyzje. Tak Roman Polański wybierał obsadę musicalowego hitu "Taniec wampirów". Wczoraj Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Roma, ogłosił listę zwycięzców. - Największe zaskoczenie? 22-letni Łukasz Dziedzic w roli najstarszego wampira Krolocka i 20-letni, bardzo chłopięcy Jakub Molęda w roli Alfreda - przyznaje dyrektor Romy. O Malwinie Kusior, odtwórczyni roli Sary, Kępczyński mówi, że jest Sarą idealną. - Wygląd, umiejętności wokalne, dojrzałość mimo młodego wieku - zachwyca się.

Dyrektor nie ukrywa, że decyzje Polańskiego bardzo go satysfakcjonują. - Docenił naszych wspaniałych aktorów, a to dla nich wielka szansa - mówił zadowolony.

Polański do Warszawy przyjedzie ponownie 1 sierpnia. Przez cały czas opiekę artystyczną nad spektaklem będzie sprawował reżyser Cornelius Baltus i dyrektor teatru Wojciech Kępczyński. Premiera "Tańca wampirów" planowana jest na październik.

* * *

To ich wybrał Polański:

Sara

Malwina Kusior

Tegoroczna maturzystka. Od 2003 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym "Roma", gdzie śpiewa w musicalach "Miss Saigon" i "Koty".

Alfred

Jakub Molęda

Od 1997 r. wokalista zespołu LO 27. Śpiewa, komponuje, gra na saksofonie. Dubbinguje postaci z bajek Walta Disneya.

Krolock

Łukasz Dziedzic

Studiuje na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpił m.in. w spektaklach: "Jesus Christ Superstar", "Evita" i "Dracula".

Chagal

Wojciech Paszkowski

Absolwent warszawskiej PWST. Na scenie zadebiutował w "Złym zachowaniu" w reż. Andrzeja Strzeleckiego. W Teatrze Roma zagrał już m.in. w musicalach: "Piotruś Pan", "Crazy for You", "Grease", "Cohen" i "Koty".

Kukol

Jakub Szydłowski

W Teatrze Muzycznym w Gdyni grał główne role w spektaklach: "Hair", "Muzyka Queen", "Sen nocy letniej". W Teatrze Roma można go zobaczyć w "Grease" i "Musicale, musicale". W "Romeo i Julii" Janusza Józefowicza gra Ojca Laurentego.

Rebeka

Grażyna Strachota

Absolwentka warszawskiej PWST. Grała w Teatrze Ateneum i w filmach, m.in.: "Porno" Marka Koterskiego, "Historia niemoralna" Barbary Sass, "Życie za życie. Maksymilian Kolbe" Krzysztofa Zanussiego i "Wszystko, co najważniejsze" Roberta Glińskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji