Artykuły

Bielsko-Biała. Nowy sezon Banialuki

Teatr Lalek Banialuka w niedzielę 19 września otworzył nowy sezon zrealizowaną z rozmachem premierą "Podróży Guliwera" [na zdjęciu] w reż. Mariána Pecko. W tym sezonie kolejne premiery w Banialuce zostały zaplanowane z myślą o widzach najmłodszych.

Na bielskiej scenie zinterpretowane zostaną kolejno trzy utwory z klasyki literatury dziecięcej. Najmłodsi widzowie spotkają się z ulubionymi bohaterami bajek i baśni. Postaciami, z którymi mogą się identyfikować i wspólnie przeżywać niezwykłe przygody, smutki i radości.

W listopadzie zrealizowane zostanie widowisko "Wilk i koźlęta" na motywach baśni braci Grimm, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Alexander A. Łabiniec - artysta, który w tym roku obchodzi 55 lecie pracy twórczej w Teatrze Banialuka. Autorem muzyki do spektaklu jest Krzysztof Maciejowski.

W lutym najmłodsi widzowie zostaną zaproszeni do egzotycznego świata "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej stworzonego przez wybitną scenografkę Zofię de Ines, znanego bielskiej publiczności muzyka Krzysztofa Maciejowskiego oraz Lucynę Sypniewską - aktorkę Banialuki, która po raz kolejny wystąpi w roli reżyserki.

Wiosnę przywitamy pierwszą w wieloletniej historii teatru inscenizacją "Calineczki" H. Ch. Andersena w reżyserii bielszczanina, obecnie aktora i współtwórcy teatru Kompania Teatr - Teatr Provisorium Witolda Mazurkiewicza.

Zapraszamy na warsztaty przygotowane w ramach edukacji teatralnej.

W tym roku spektakle Banialuki poza siedzibą będzie można zobaczyć na międzynarodowych festiwalach w Bańskiej Bystrzycy, Warszawie i Toruniu.

Wielokrotnie nagradzany spektakl "Król umiera" (reż. François Lazaro) zostanie zaprezentowany 29 września podczas znanego w Europie międzynarodowego festiwalu BÁBKÁRSKA BYSRYCA w Słowacji, a także 20 października w ramach toruńskiego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania".

Ponadto 4 października w trakcie XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2010" zaprezentowany zostanie spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza" (reż. Jacek Malinowski), zaś 9 października, podczas tejże imprezy, Banialuce zostaną wręczone dwa Atesty ASSITEJ (dla widowisk "Przygody Sindbada Żeglarza" i "Król umiera").

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji