Artykuły

Bielsko-Biała. Znowu Atesty dla Banialuki

Po raz kolejny spektakle Teatru Lalek Banialuka otrzymały wyróżnienie przyznawane przez ASSITEJ (Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) zwane ATESTEM - Świadectwem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego.

Nagrodzone zostały aż dwa spektakle zrealizowane w 2009 roku: "Przygody Sindbada Żeglarza" (na zdjęciu) i "Król umiera".

"Przygody Sindbada Żeglarza" Bolesława Leśmiana w reżyserii Jacka Malinowskiego to opowieść o dzielnym podróżniku opływającym nieznane lądy i wyspy, przeżywającym mnóstwo pasjonujących przygód pośród tajemniczych, baśniowych krain z pogranicza snu i jawy. Tytułowy bohater pokonując długą drogę przez morza, ale też przez własne słabości, zawody i rozczarowania, kończy podróż jako człowiek spełniony i bohater niezwykle pozytywny - nieulękły i moralnie zwycięski w najtrudniejszych sytuacjach.

W listopadzie spektakl będzie można zobaczyć w Banialuce.

"Król umiera" Eugne Ionesco w reżyserii François Lazaro to wielokrotnie nagradzany (m.in. Złota Maska 2010, Perła Sąsiadów 2010) spektakl opowiadający o człowieku, jego wielkości i upadku, pogrążeniu się we władzy, dającej złudne poczucie bezgranicznej nietykalności i nieprzemijalności.

W najbliższym czasie spektakl Król umiera będzie można zobaczyć 24 września o godz.18:00 w Banialuce podczas specjalnej prezentacji dedykowanej Kongresowi Kultury Województwa Śląskiego, a także 29 września podczas festiwalu BÁBKARSKÁ BYSTRICA w Słowacji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji