Artykuły

Warszawa. Laboratorium Dramatu na Festiwalu Singera

"Maestro" Jarosława Abramow-Newerlego i "Przylgnięcie" [na zdjęciu] Piotra Rowickiego to spektakle, które teatr pokaże w czasie VII edycji Festiwalu Singera. Oba przedstawienia podejmują tematy związane z historią polskich Żydów w XX wieku i polsko-polskim dialogiem na temat Żydów.

"Maestro" Jarosława Abramowa-Newerlego w reżyserii Anny Smolar.

Do Polski w stanie wojennym przyjeżdża światowej sławy skrzypek. Władza próbuje wykorzystać go do celów politycznych, a przyjaciele zmuszają go do konfrontacji ze swoimi grzechami.

Jest to spektakl o sumieniu. O wielkości i pysze artysty, o jego odpowiedzialności wobec innych. Każda z pozostałych postaci dramatu pozwala zadać pytanie o tożsamość, o wierności wobec siebie, marzeń czy wartości, z których jest zbudowany człowiek. Te postaci pozwalają opowiedzieć o różnych ważnych sprawach - Polsce i jej demonach (lustracja), roli artysty w społeczeństwie, Marcu 1968 i jego konsekwencjach oraz o zachwianej żydowskiej tożsamości. Jest to spektakl o muzyce, miłości do niej i bólu tworzenia. O sztuce, jako jedynej kochance i religii, w obliczu śmierci. - powiedziała o spektaklu Anna Smolar

W przedstawieniu grają m. in.: Magdalena Popławska, Ewa Szykulska, Zdzisław Wardejn i Michał Żurawski.

30 sierpnia 2010 roku, godzina 19:00

Spektakl grany w Laboratorium Dramatu przy Olesińskiej 21

"Przylgnięcie" Piotra Rowickiego w reżyserii Aldony Figury

Grupa przestępców wymusza działkę w centrum miasta. Ziemia ma być fundamentem legalnego interesu, który pomoże jednemu z nich stać się porządnym obywatelem, mężem i ojcem. Droga na skróty okazuje się bardziej kręta. Gangsterska sielanka zmienia się w dramat. Los zmusza bohatera do konfrontacji ze zbrodnią sprzed lat popełnioną przez mieszkańców na niewinnym dziecku. O tej historii nikt jednak nie chce pamiętać. Czy bohater obudzi uśpione sumienia? Czy sam przestanie błądzić?

"Przylgnięcie" to spektakl przygotowany laboratoryjną metodą. Przeszedł drogę od publicznego czytania - przez wspólną pracę autora, reżysera i aktorów nad tekstem - do premiery w 2008 roku. Po premierze twórcy postanowili kontynuować prace nad spektaklem, czego efektem jest nowa wersja tekstu, zmieniona inscenizacja i obsada. Na scenie m.in.: Leszek Lichota, Przemysław Sadowski, Stanisław Brudny i Izabela Dąbrowska.

4 września 2010 roku, godzina 19:00

Spektakl grany w Laboratorium Dramatu przy Olesińskiej 21

Bilety do kupienia w kasie teatru:

663 741 903 begin_of_the_skype_highlighting              663 741 903      end_of_the_skype_highlighting, rezerwacja@labodram.pl oraz na portalach eBilet.pl i Ticket Online

Cena: 35, 20 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji