Artykuły

Aktorzy z Olsztyna i Słupska wystąpią w Warszawie

Na listopad zapowiadane są dwie wizyty teatrów pozawarszawskich na stołecznych scenach. Gospodarzami będą: Teatr Ochoty i Teatr Narodowy.

W dniach 8 i 9 listopada o godz. 19, zespół Teatru im. S. Jaracza z Olsztyna zaprezentuje na scenie "Ochoty" sztukę Ivo Breśana "Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna". Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Rościszewski, a scenografem - Józef Zboromirski. Przedstawienie to zdobyło jedną z trzech głównych nagród XXI Festiwalu Teatrów Polski Północnej w 1979 roku. Bilety rozprowadza kasa Teatru Ochoty w godz. od 9 do 15; tel. 25-85-44.

Z kolei na scenie Teatru Narodowego wystąpi 10 listopada zespół Teatru Dramatycznego ze Słupska z przedstawieniem "Wacława dzieje" Stefana Garczyńskiego. Reżyserem i scenografem spektaklu jest Marek Grzesiński, a oprawę muzyczną skomponował Jerzy Satanowski. Będzie okazja skonfrontowania tego przedstawienia z wersją sceniczna "Wacława dziejów", zrealizowaną w 1973 roku przez Adama Hanuszkiewicza. Bilety na ten spektakl rozprowadza kasa Teatru Narodowego; tel. 26-54-81 w. 29.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji