Artykuły

Pławniowice. "Dżentelmeni opery" na dziedzińcu pałacu

Dziedziniec pałacu w Pławniowicach koło Gliwic znów zamieni się w plenerową salę koncertową. Nieczęsto na jednym koncercie można usłyszeć jednocześnie panów śpiewających tenorem, barytonem i basem.

"Dżentelmeni opery" to koncert, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze melodie napisane na wszystkie głosy męskie. Wysłuchamy go w Pławniowicach w najbliższą niedzielę o godz. 20. Wykonawcami będą: Aleksander Teliga (bas) - solista mediolańskiej La Scali, Adam Sobierajski (tenor), Ireneusz Miczka (baryton). Każdy z solistów wykona sztandarowe dla swojego głosu arie. Artystów usłyszymy także w porywających duetach. Śpiewakom towarzyszyć będzie kwintet smyczkowo-fortepianowy. Przewodniczką w muzycznej podróży w świat opery będzie Małgorzata Mendel. Wstęp w formie cegiełki na utrzymanie i rozwój Zespołu Parkowo-Pałacowego: 15 zł.

Ostatni koncert w ramach cyklu "Pałacowego Lata Muzycznego" to koncert galowy w setną rocznicę śmierci Franciszka Ballestrema, budowniczego pałacu. Na dziedzińcu Pałacu wystąpi Orkiestra Dęta KWK Knurów oraz soliści: Joanna Wojnowska (sopran) oraz Hubert Miśka (tenor). Wstęp jest wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji