Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Piotr Czajkowski

Śpiąca Królewna

utwór
Śpiąca Królewna (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery
Teatr Wielki, Warszawa
data premiery
30 kwietnia 1983
libretto
Iwan Wsiewołożski, Marius Petipa
choreografia i inscenizacja
Piotr Gusiew
kierownictwo muzyczne
Aleksander Tracz
scenografia
Jadwiga Jarosiewicz
kierownik baletu
Emil Wesołowski
współpraca choreograficzna
Irina Kołpakowa Walentina Rumiancewa Ninell Kurgapkina
asystent choreografa
Galina Stupnikowa Teresa Memches Krystyna Popławska
współpraca muzyczna
Maciej Gawin-Niesiołowski
asystent scenografa
Teresa Działak Gabriela Miłowska
dyrygent
Aleksander Tracz
Obsada
Król Florestan XIV
Stanisław Dębicki
 
Marek Almert
Królowa
Anna Staszak
 
Maja Dubik
Księżniczka Aurora
Barbara Rajska
 
Renata Smukała
 
Anna Grabka
 
Ewa Głowacka
 
Jolanta Rybarska
Książę Désiré
Tadeusz Matacz
 
Zdzisław Ćwioro
 
Łukasz Gruziel
 
Janusz Mazoń
 
Bogusław Tużnik
Galifron, opiekun księcia
Marek Almert
 
Ryszard Majka
Książę Avenant
Zdzisław Ćwioro
 
Tadeusz Matacz
Książę Charmant
Łukasz Gruziel
 
Arkadiusz Stępień
 
Jarosław Piasecki
Książę Fortuné
Janusz Mazoń
 
Henryk Jeż
Książę Fleur de Pois
Bogusław Tużnik
 
Stanisław Dębicki
Catalabutte, mistrz ceremonii
Ryszard Krawucki
 
Marek Almert
 
Jarosław Piasecki
Zła wróżka Carabosse
Emil Wesołowski
 
Stanisław Dębicki
 
Ryszard Krawucki
Wróżka Bzu
Ewa Głowacka
 
Jolanta Rybarska
 
Anna Białecka
 
Zofia Rudnicka
Wróżka Canarie (Kanarków)
Danuta Borzęcka
 
Beata Mikołajczyk
 
Beata Nowińska
Wróżka Violente (Szalona)
Anna Grabka
 
Beata Więch
Wróżka Fleur de Farine (Delikatności)
Beata Więch
 
Danuta Piasecka
 
Halina Wiśniewska
Wróżka Miettes de Pain (Okruszyn Chleba)
Kama Akucewicz
 
Barbara Sier
 
Beata Nowińska
 
Danuta Borzęcka
Wróżka Candide (Szczera)
Anna Białecka
 
Beata Mikołajczyk
 
Barbara Kryda
Damy dworu
Elwira Piorun
 
Julita Łubińska
 
Iwona Kowalczyk
 
Zofia Rudnicka
 
Krystyna Cichorzewska
 
Maja Dubik
 
Anna Białecka
Damy z mandolinami
Danuta Borzęcka
 
Ewa Aksamitowska
 
Beata Nowińska
 
Beata Mikołajczyk
 
Beata Więch
 
Monika Korzeniowska
 
Halina Wiśniewska
 
Renata Agaciak
Wróżka brylantów
Kama Akucewicz
 
Barbara Sier
 
Anna Grabka
Wróżka złota
Beata Więch
 
Barbara Kryda
 
Julita Łubińska
Wróża srebra
Anna Białecka
 
Danuta Piasecka
 
Elwira Piorun
Wróżka szafirów
Anna Grabka
 
Halina Wiśniewska
 
Zofia Rudnicka
Kot w butach
Jerzy Kosjanik
 
Bogdan Cholewa
 
Janusz Mazoń
Biała kotka
Danuta Borzęcka
 
Beata Mikołajczyk
 
Edyta Wasilewska
Błękitny ptak
Łukasz Gruziel
 
Janusz Mazoń
 
Bogdan Cholewa
Księżniczka Florina
Jolanta Rybarska
 
Barbara Rajska
 
Anna Grabka
Czerwony Kapturek
Beata Mikołajczyk
 
Barbara Klusek
Wilk
Konrad Borkiewicz
 
Piotr Piotrowski
Tomcio Paluch
Monika Kloczkowska
 
Agnieszka Jankowska
Ludojad
Stanisław Dębicki
 
Walery Karulis
Wieśniaczki
Barbara Olkusznik
 
Janina Galikowska
 
Barbara Kryda
 
Kama Akucewicz
 
Wanda Różycka
 
Mirosława Wojewoda
Wieśniacy
Bogdan Cholewa
 
Jerzy Kosjanik
 
Piotr Piotrowski
 
Krzysztof Słoń
 
Konrad Borkiewicz

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji