30 kwietnia 1949 |
Młoda Gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Iwan Turkienin reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
30 kwietnia 1949 |
Młoda Gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Pułkownik reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
21 grudnia 1949 |
Starzy przyjaciele
Malugin Leonid
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
4 kwietnia 1950 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Lurwell reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 lipca 1950 |
Głos Ameryki
Borys Ławreniew
postać: O'Leary reżyseria: Skowroński Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 lipca 1950 |
Głos Ameryki
Borys Ławreniew
postać: Żołnierz I reżyseria: Skowroński Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
14 grudnia 1950 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Paskin reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
2 czerwca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Inżynier reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
22 lutego 1952 |
Ruchome piaski
Piotr Choynowski
postać: Władek reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
23 maja 1952 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Książę Józef Poniatowski reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
3 czerwca 1952 |
Akademia ku czci Wiktora Hugo
Wiktor Hugo
postać: Hernani reżyseria: Rosłan Bolesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
24 sierpnia 1952 |
Tajna wojna
Michajłow W., Samojłow L.
postać: Dymitr Jakowlewicz Kazin reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
9 listopada 1952 |
Bancroftowie
Jerzy Broszkiewicz, Gustaw Gottesman
postać: Henry reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
7 lutego 1953 |
Trzydzieści srebrników
Fast Howard
postać: David Graham reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
28 października 1954 |
Młyn
Vega Lope de
postać: Valerio reżyseria: Broniewska M., Hańcza W. teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
22 grudnia 1954 |
Gdzie ta ulica? Gdzie ten dom?
Włodzimierz Dychawiczny, Michał Słobodskoj
postać: Paweł Brzózka reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
20 kwietnia 1955 |
Marchołt
Brandstaetter Roman
postać: Tomasz reżyseria: Hańcza Władysław teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
27 października 1955 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Kuba reżyseria: Fijewska Barbara, Swinarski Konrad teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 marca 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Bukański reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 marca 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Przełęcki reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
24 września 1956 |
Skowronek
Jean Anouilh
postać: Inkwizytor reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Sala Kongresowa PKiN, Warszawa
|
1 grudnia 1956 |
Ich głowy
Marcel Ayme
postać: Fred Valorin reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
22 lutego 1957 |
Yerma
Federico García Lorca
postać: Mężczyzna-maska reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
15 maja 1957 |
Soledad
Colette Audry
postać: Paco reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
6 lipca 1957 |
Lato
Tadeusz Rittner
postać: Torup reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
16 października 1957 |
Miłość i gniew
John Osborne
postać: Jimmy Porter reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
12 lutego 1958 |
Osaczeni
Janusz Warmiński
postać: "Kordian" reżyseria: Pawlik Bronisław teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
31 maja 1958 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Pablo reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
23 października 1958 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Macheath, zwany Mackie Majcher reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
25 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Dameta reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
23 kwietnia 1959 |
Biedermann i podpalacze
Max Frisch
postać: Członek Straży Pożarnej reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
17 grudnia 1959 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Paweł reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
30 czerwca 1960 |
Knock, czyli Triumf medycyny
Jules Romains
postać: Jan reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 marca 1961 |
Historia fryzjera Vasco
Georges Schehade
postać: Sierżant Caquot reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Tedd Ragg reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
23 października 1963 |
Harfa traw
Truman Capote
postać: Riley Henderson reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lutego 1964 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Frejend reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lutego 1964 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Jeden z młodzieży reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 lutego 1964 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 czerwca 1964 |
Ballada polska
Bohdan Drozdowski
postać: Karol reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 stycznia 1965 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Pianka reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
25 września 1965 |
Sławna historia o Troilusie i Kresydzie
William Shakespeare
postać: Diomedes reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 grudnia 1965 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 lutego 1966 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Arystomachus reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 lipca 1966 |
Derby w pałacu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Stachoń reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 listopada 1966 |
Król czwarty
Grochowiak Stanisław
postać: Liktor reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 lutego 1967 |
Nawrócenie kapitana Brassbound
Shaw George Bernard
postać: Marzo reżyseria: Szafiański Andrzej teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
31 października 1967 |
Nam nie drewno potrzebne ...
Jesienin Sergiusz
postać: Kozak; Powstaniec I reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
20 grudnia 1967 |
Wędka Feniksany
Lope de Vega
postać: Trivinio reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 lutego 1968 |
Akty
Maciej Zenon Bordowicz
postać: Tancor reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 lipca 1968 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Ogniewski reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 grudnia 1968 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Wódz Wenedów reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
11 maja 1969 |
Martwe dusze
Mikołaj Gogol
postać: Sztabskapitan reżyseria: Hańcza Władysław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lipca 1969 |
Szkoła kobiet
Bogusławski Wojciech
postać: Filutowski reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 marca 1970 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Joachimo reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
27 listopada 1970 |
Na szkle malowane
Bryll Ernest
postać: Zbójnik Łamaga reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
9 lipca 1971 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Hod reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 grudnia 1971 |
Porfirion Osiełek
Konstanty Ildefons Gałczyński
postać: Kapitan reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 listopada 1972 |
Parady
Jan Potocki
postać: Gil reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
23 lutego 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Lojalny reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
6 października 1973 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Pan Dulski reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 lutego 1975 |
Nikt mnie nie zna
Aleksander Fredro
postać: Czesław reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 marca 1975 |
Bądź moją wdową
Marcel Mithois
postać: Bécot (gościnnie) reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
14 grudnia 1975 |
Kabaretro czyli salon zależnych
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
24 kwietnia 1977 |
Będziemy obrażać!
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Korsakówna Lidia teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
16 lipca 1977 |
Taaaka ryba!!!
Bricaire J.J., Lasaygues M.
postać: Maurycy reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
18 czerwca 1978 |
Skok do łóżka
Cooney Ray, Chapman John
postać: Gerard Hubert-Gerard reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 stycznia 1979 |
Wielki Dodek
Filler Witold, Kofta Jonasz
postać: Konferansjer reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
4 kwietnia 1979 |
Czołowe zdarzenie (prawie kabaret)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzak Jan teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
5 lipca 1980 |
Warto byś wpadł
Groński R.M., Marianowicz A.
forma twórczości: role reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1981 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Oberlejtnant Lukasz reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
24 lutego 1982 |
Festiwal za 100 zł. Widowisko rewiowe
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Facet reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
8 września 1982 |
Madame Sans-Gene
Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
postać: Hrabia Neipperg reżyseria: Gruza Jerzy teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
21 stycznia 1983 |
Seks i polityka
Groński R.M., Passent D.
postać: Atylla reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
9 kwietnia 1983 |
Kłopot z dziewczyną perkusisty
Terence Frisby
postać: Robert Danvers reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 maja 1984 |
Seks i pieniądze
Groński R.M., Passent D.
postać: Spec od seksu reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
7 stycznia 1985 |
Wiele hałasu o pchłę
Feydeau Georges
postać: Henryk Tournel reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
24 maja 1985 |
Co kto lubi
Tadeusz Drozda
postać: Pan Waldek reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
25 kwietnia 1986 |
Śmiech na linii
Groński R.M., Passent D.
postać: Prowadzący (potem Solenizant) reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 lutego 1987 |
Szalone lata
Witold Filler, Jerzy Kleyny, Jonasz Kofta, Czesław Majewski
postać: Chevalier senior reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
8 lipca 1987 |
Piczomira królowa Branlomanii
Aleksander Fredro
postać: Brandalezyusz reżyseria: Leśniak Zdzisław teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 lutego 1988 |
W zielonozłotym Singapurze
Jonasz Kofta
postać: Prowadzący II reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 1988 |
Seks i polityka II
Groński Ryszard Marek
forma twórczości: role reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 1988 |
Seks i polityka II
Groński Ryszard Marek
forma twórczości: role reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1989 |
Roxy
Conners Barry
postać: Bill Harrington reżyseria: Pluciński Tadeusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1989 |
Roxy
Conners Barry
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 czerwca 1989 |
Sprawa Romana K.
Zbigniew Korpolewski
postać: Obrońca reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
21 grudnia 1990 |
Bez seksu proszę
Alistair Foot, Anthony Marriott
postać: Leslie Bromhead reżyseria: Szuster Krzysztof teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
3 maja 1991 |
Taniec kogutów
Broszkiewicz Stanisław
postać: Narrator reżyseria: Korpolewski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
16 października 1991 |
Żona pana ministra
Branislav Nusic
postać: Dr Ninković ((gościnnie)) reżyseria: Bielicka Hanka teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
2 kwietnia 1992 |
Ostry makijaż
Weinert Oskar
postać: Bob Fox reżyseria: Dutkiewicz Tomasz A. teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
15 maja 1993 |
Tych lat nie odda nikt
Program skLadany
postać: (gościnnie) reżyseria: Korpolewski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
30 lipca 1994 |
Cafe "Pod Minogą"
Wiechecki Stefan
postać: Major Kuźma,Hrabia Roger reżyseria: Korpolewski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
28 maja 1995 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Król Henryk VIII reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
14 lipca 1995 |
Rewia na luzie
forma twórczości: role reżyseria: Korpolewski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
2 grudnia 1995 |
Irena do...benefis Ireny Kwiatkowskiej
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Korpolewski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
24 maja 1996 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Edward reżyseria: Borys-Damięcka Barbara teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 1996 |
Warszawka (z) bawi się
Korpolewski Z.scenariusz
forma twórczości: role reżyseria: Korpolewski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
9 maja 1997 |
Więzień drugiej alei
Simon Neil
postać: Harry reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
30 stycznia 1998 |
Biedny B.B.
Bertolt Brecht
postać: Pan MM reżyseria: Szurmiej Lena teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
31 grudnia 1998 |
Szeptem...w taką noc
Program składany
forma twórczości: role reżyseria: Borys-Damięcka Barbara teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 listopada 1999 |
Księżyc nad Buffalo
Ludwig Ken
postać: Richard reżyseria: Morawski Cezary teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
10 grudnia 2001 |
Arszenik i stare koronki
Joseph Kesselring
postać: Rooney reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Sabat, Warszawa
|
20 grudnia 2001 |
Sinatra
postać: Sam Giancana reżyseria: Szurmiej Lena teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
20 września 2002 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kelner reżyseria: Adamczyk Wojciech teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 października 2003 |
Trzewiki szczęścia
Hertz Benedykt
postać: Król reżyseria: Borys-Damięcka Barbara teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
10 czerwca 2005 |
Parady
Jan Potocki
postać: Doktor reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 maja 2008 |
Pajęcza sieć
Agatha Christie
postać: Henry Halshem-Brown reżyseria: Malajkat Wojciech teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 2008 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Aktor Jubilat reżyseria: Adamik Laco teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|