2 października 1982 |
Król Roger
Karol Szymanowski
postać: Libretto reżyseria: Dorman Jan teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
23 marca 1984 |
Zielona Gęś
Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości: role reżyseria: Wilkowski Jan teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
29 marca 1987 |
Pierścień i róża
William Makepeace Thackeray
postać: Różyczka, Angelika reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Jelenia Góra
|
22 grudnia 1990 |
Kolęda, kolęda...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
21 kwietnia 1991 |
Machina teatralna
Maurice Yendt
postać: Robot reżyseria: Janicki Władysław teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
9 listopada 1991 |
Historia o ptaku Cis
Joanna Kulmowa
forma twórczości: role reżyseria: Mazurkiewicz Witold teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 kwietnia 1993 |
Rómy to razem
Sieńko Czesław
postać: Pracownik Org.Widowni reżyseria: Sieńko Czesław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
7 listopada 1993 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
postać: Maryja, Śmierć reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
6 lutego 1994 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Urszulka reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
22 października 1994 |
Asagao
Pavel Tkadlec
postać: Asagao reżyseria: Jóźwicki Andrzej Ludwik teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
22 października 1994 |
Asagao
Pavel Tkadlec
postać: Ivashiro Takita reżyseria: Jóźwicki Andrzej Ludwik teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 maja 1995 |
Mały Książę
Antoine Saint-Exupéry de
forma twórczości: role reżyseria: Drozdówna Roma, Rej Danuta, Tomica Wioletta, Wąsiel Maria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 maja 1995 |
Mały Książę
Antoine Saint-Exupéry de
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Drozdówna Roma, Rej Danuta, Tomica Wioletta, Wąsiel Maria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
22 października 1995 |
Piotruś Pan
James Matthew Barrie
forma twórczości: role reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
30 grudnia 1995 |
Królowa Śniegu
Andersen Hans Christian wg
forma twórczości: role reżyseria: Plewako Jan teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 listopada 1996 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
forma twórczości: role reżyseria: Jakóbczyk Krystyna teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
27 kwietnia 1997 |
Rycerz Niezłomny
Maciej Wojtyszko
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
27 kwietnia 1997 |
Rycerz Niezłomny
Maciej Wojtyszko
postać: Macocha Prologomena reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
21 września 1997 |
Gdzie jest Andersen
Żywia Karasińska-Fluks
postać: Troll, Śmierć reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 stycznia 1998 |
Opowieści z Lailonii dla dużych i małych
Leszek Kołakowski
forma twórczości: role reżyseria: Sokół-Malesza Ewa teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
10 maja 1998 |
Calineczka
Hans Christian Andersen
postać: Ważka, Jaskółka reżyseria: Zgiet Ilona teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
21 listopada 1999 |
Towarzysz podróży
Hans Christian Andersen
postać: Starucha, Ochmistrzyni reżyseria: Wieczorkiewicz Wojciech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
30 kwietnia 2000 |
Kubuś Puchatek
Alan Alexander Milne
postać: Kangurzyca, Maleństwo, Niania reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
17 grudnia 2000 |
Dzikie łabędzie
Kazimiera Jeżewska
postać: Królowa, Czarownica reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
31 maja 2001 |
Smok i sok
Janusz Ryl-Krystianowski
forma twórczości: role reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
2 grudnia 2001 |
Śnieżka
Jakub i Wilhelm Grimm
postać: Krasnal reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
1 grudnia 2002 |
Ballada o Kopciuszku
Katarzyna Grajewska, Tadeusz Pajdała
postać: Macocha reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
8 czerwca 2003 |
Pippi Langstrump
Astrid Lindgren
forma twórczości: role reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
13 czerwca 2004 |
O królewnie Wełence
Maria Joterka
postać: Prządka reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
28 listopada 2004 |
Kolęda, kolęda...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
27 lutego 2005 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Belinda reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
29 maja 2005 |
Król Maciuś I
Janusz Korczak
postać: Żona I reżyseria: Ciunel Marek teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
5 marca 2006 |
Wiewiórka
Monika Milewska
postać: Mgła, Gwiazdka reżyseria: Jarnuszkiewicz Marcin teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
29 października 2006 |
Pozytywka
Nijole Indriŭnaite
postać: Pani Pierwsza, także w roli Mamy reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
4 marca 2007 |
Kto pocieszy Maciupka?
Tove Jansson
postać: Panna F., Pan P. 1 reżyseria: Sokół-Malesza Ewa teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
16 grudnia 2007 |
Kto wysiedzi to jajo?
Ireneusz Maciejewski
postać: Przepiórkowska reżyseria: Maciejewski Ireneusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
14 czerwca 2008 |
Smok Kuba
Mariusz Kozubek
postać: Mama, Chłop reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
21 grudnia 2008 |
Jeż
Katarzyna Kotowska
postać: Pani Która Wie reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
21 czerwca 2009 |
Malutka Czarownica
Otfried Preussler
postać: Ciotka Rrum-Brum-Trrach reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
21 czerwca 2009 |
Malutka Czarownica
Otfried Preussler
postać: Kobieta z chrustem reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
13 grudnia 2009 |
Pastorałka dla Woła i Osła
Paweł Pawlik
postać: Maryja reżyseria: Romański Artur teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
29 października 2011 |
No Coś Ty
Adam Wojtyszko, Aneta Wróbel
postać: Łyżka II, Szminka, Papierek od Cukierka, Miarka reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
17 czerwca 2012 |
Bajka o czasie
Liliana Bardijewska
postać: Klacz, Królowa, Królowa Macocha reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
29 września 2013 |
Pan Maluśkiewicz i spółka
Julian Tuwim
postać: Kapuśniaczek reżyseria: Chojnacki Lech teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
1 marca 2014 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Księżna reżyseria: Rozmianiec Anna teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
18 maja 2014 |
Wąż
Marta Guśniowska
postać: Królik reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
18 maja 2014 |
Wąż
Marta Guśniowska
postać: Wróżka Zębuszka reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
31 lipca 2014 |
Smoki
Malina Prześluga
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
31 lipca 2014 |
Smoki
Malina Prześluga
forma twórczości: role reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
5 marca 2016 |
Lustrzana chmura
Robert Jarosz
forma twórczości: role reżyseria: Jarosz Robert teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
22 września 2016 |
Żabka
Max Velthuijs
forma twórczości: role reżyseria: Montecchi Fabrizio teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
22 kwietnia 2017 |
Sen o lepszym kraju
Serhij Żadan
forma twórczości: role reżyseria: Bilińska Julia teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
16 września 2017 |
Pan Tobiasz i książki
.
forma twórczości: role reżyseria: Piotrowska Ewa teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
9 grudnia 2017 |
Bombka z gwiazdką
Malina Prześluga
forma twórczości: role reżyseria: Błaszczak Agnieszka teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
12 maja 2018 |
Ulf i balon
Przemysław Jaszczak, Magda Żarnecka
forma twórczości: role reżyseria: Jaszczak Przemysław teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
25 stycznia 2019 |
Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa
Malina Prześluga
forma twórczości: role reżyseria: Wolska Ewa Maria teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
30 marca 2019 |
Jungle people
Mateusz Pakuła
forma twórczości: role reżyseria: Pakuła Mateusz teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
22 lutego 2020 |
Wesoły Ryjek
Wojciech Widłak
forma twórczości: role reżyseria: Rozmianiec Anna teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
21 maja 2022 |
Pan Tadeusz. Ostatni zjazd
Agata Biziuk
forma twórczości: role reżyseria: Biziuk Agata teatr: Teatr Animacji, Poznań
|
15 kwietnia 2023 |
Teatrzyk Zielona Gęś, czyli wstrząs metafizyczny w piętnastu konwulsjach
Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości: role reżyseria: Aigner Paweł teatr: Teatr Animacji, Poznań
|