5 listopada 1926 |
Lot Warszawa-Tokio-Kłaki-Dudy
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
15 stycznia 1927 |
Spiskowcy
Lel, Jerzy Nel, Palmel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
12 lutego 1927 |
Bo właśnie w nocy
Benedykt Hertz, Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
18 maja 1927 |
Dorosłym wstęp wzbroniony
Lel, Jerzy Nel, Tadeusz Sęp-Orłowski
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
16 czerwca 1927 |
Na fali 1111
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
2 marca 1928 |
Kai Kai
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Czerwony As, Warszawa
|
6 sierpnia 1930 |
Pani się ubiera
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Ananas, Warszawa
|
18 września 1930 |
Babie lato
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: baletmistrz teatr: Ananas, Warszawa
|
24 grudnia 1930 |
Zawiany karnawał
Walery Jastrzębiec, Jerzy Nel, Ludwik Starski, Ludwik Szmaragd
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Ananas, Warszawa
|
18 marca 1931 |
Tata nie wraca
Walery Jastrzębiec, Ludwik Szmaragd
forma twórczości: role teatr: Nowy Ananas, Warszawa
|
27 marca 1941 |
Cygańska miłość
Franz Lehár
forma twórczości: role reżyseria: Domosławski Marian teatr: Theater der Stadt Warschau (Teatr Miasta Warszawy), Warszawa
|
7 lipca 1943 |
Młodość, miłość, awantura
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Julicz Wacław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
27 sierpnia 1943 |
Przez góry i morza
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
10 sierpnia 1945 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: role reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Opera Towarzystwa Przyjaciół Opery, Kraków
|
22 listopada 1947 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: role reżyseria: Popławski Adolf teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Cerber teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Cygan teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Niewolnik teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Wierzyciel teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Wodnik teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
10 kwietnia 1948 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: role teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
13 listopada 1948 |
Lakme
Delibes Leo
forma twórczości: role reżyseria: Popławski Adolf teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
26 lutego 1949 |
Swantewit
Perkowski Piotr
postać: Chłopiec reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
13 maja 1949 |
Rigoletto
Verdi Giuseppe
forma twórczości: role reżyseria: Fotygo-Folański Bolesław teatr: Opera Katowicka, Bytom
|
17 grudnia 1949 |
Coppelia
Léo Delibes
postać: Burmistrz reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
17 grudnia 1949 |
Coppelia
Léo Delibes
forma twórczości: role reżyseria: Kapliński Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
6 stycznia 1950 |
Casanova
Różycki Ludomir
postać: Balwierz reżyseria: Fotygo-Folański Bolesław teatr: Opera Śląska, Bytom
|
12 czerwca 1950 |
Dama pikowa
Piotr Czajkowski
postać: Pasterz reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Opera Śląska, Bytom
|
10 marca 1951 |
Fontanna Bachczysaraju
Asafiew Borys
postać: Gość Stolnika reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
10 marca 1951 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
postać: Gość Stolnika teatr: Opera Śląska, Bytom
|
24 listopada 1951 |
Rusałka
Dargomyżski Aleksander
forma twórczości: role reżyseria: Cyganik Romuald teatr: Opera Śląska, Bytom
|
4 lipca 1953 |
Kopciuszek
Prokofiew Sergiusz
postać: Ojciec; Mistrz ceremonii reżyseria: Kopiński Mikołaj teatr: Opera Śląska, Bytom
|
30 grudnia 1953 |
Hrabina
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: role reżyseria: Cyganik Romuald teatr: Opera Śląska, Bytom
|
3 grudnia 1955 |
Sprytni studenci
Ferenc Farkas
postać: Profesor Jonasz reżyseria: Kopiński Mikołaj teatr: Opera Śląska, Bytom
|
3 grudnia 1955 |
Szecherezada
Mikołaj Rimski-Korsakow
postać: Przyjaciel Sułtana reżyseria: Kopiński Mikołaj teatr: Opera Śląska, Bytom
|
7 lipca 1956 |
Ochridska legenda
Stefan Christic
postać: Wezyr reżyseria: Kirbos Maks teatr: Opera Śląska, Bytom
|
6 lipca 1957 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Boruta reżyseria: Kopiński Mikołaj teatr: Opera Śląska, Bytom
|
6 lipca 1957 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
postać: Karczmarz reżyseria: Kopiński Mikołaj teatr: Opera Śląska, Bytom
|
17 maja 1958 |
Królewski błazen
Tomasz Kiesewetter
postać: Dworzanin reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Opera Śląska, Bytom
|
17 maja 1958 |
Królewski błazen
Tomasz Kiesewetter
forma twórczości: role reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Opera Śląska, Bytom
|
30 maja 1959 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Doktor Sztalbaum reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
30 maja 1959 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Mistrz ceremonii reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
30 maja 1959 |
Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
postać: Ojciec chrzestny reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
20 maja 1961 |
Esmeralda (Dzwonnik z Notre Dame)
Caesare Pugni
postać: Clopin reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
26 maja 1962 |
Romeo i Julia
Sergiusz Prokofiew
postać: Brat Laurenty reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
26 maja 1962 |
Romeo i Julia
Sergiusz Prokofiew
postać: Montechi reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
26 maja 1962 |
Romeo i Julia
Sergiusz Prokofiew
postać: Parys reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
16 lutego 1963 |
Nauczyciel tańca
Karel Kupka
forma twórczości: role reżyseria: Pavel Smok teatr: Opera Śląska, Bytom
|
25 września 1964 |
Stańczyk
Kiesewetter Tomasz
postać: Magnat; Siepacz reżyseria: Borkowski Witold teatr: Opera Śląska, Bytom
|
16 czerwca 1965 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: role reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera Śląska, Bytom
|
18 grudnia 1965 |
Trzy balety
George Gershwin
postać: Profesor teatr: Opera Śląska, Bytom
|
5 listopada 1966 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
forma twórczości: role teatr: Opera Śląska, Bytom
|
11 listopada 1967 |
Śpiąca królewna
Piotr Czajkowski
postać: Catalabutte reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
11 listopada 1967 |
Śpiąca królewna
Piotr Czajkowski
postać: Król Florestan IV reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
2 listopada 1968 |
Prometeusz
Aristakesjan Emin
postać: Jeden z ludu reżyseria: Korycki Zbigniew teatr: Opera Śląska, Bytom
|
11 października 1969 |
Klementyna
Piotr Perkowski
forma twórczości: role reżyseria: Gogół Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
4 grudnia 1971 |
Giselle
Adolphe Adam
postać: Ojciec Alberta teatr: Opera Śląska, Bytom
|
24 lutego 1973 |
Don Kichot
Ludwig Alois Minkus
postać: Książę reżyseria: Kasprowicz Barbara teatr: Opera Śląska, Bytom
|