Artykuły

Weekend teatralnych premier

Rzeszowski Teatr Bo Tak zaprasza w piątek na swoją czwartą premierę — będzie to Tresowany mężczyzna wg bestselleru Esther Vilar. A w sobotę — Pogorzelisko w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.

Teatr Bo Tak specjalizuje się w inteligentnej rozrywce. Takiej należy się spodziewać również podczas premierowego spektaklu w piątkowy wieczór (godz. 20.45). Będzie to prapremiera polska! Tresowany mężczyzna Johna von Düffela to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar, która przyniosła autorce rozgłos. Jej spostrzeżenia na temat relacji płci wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych lat 70. i wciąż nie straciły ani impetu, ani ostrości, tylko że dziś możemy się tym bawić, dostrzegaj ąc absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę. Bo John von Düffel napisał komedię. Bohaterowie pracują w tej samej firmie, Helena otrzymuje propozycję awansu, problem w tym, że o tym samym stanowisku marzy w skrytościjej partner. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do gry wkraczają ich matki. Spektakl wyreżyserował Marcin Sławiński. Grają: Magdalena Kozikowska-Pieńko, Małgorzata Machowska, Beata Zarembianka i Kornel Pieńko.

W sobotę w Teatrze im. Siemaszkowej odbędzie się premiera sztuki Pogorzelisko w reż. Cezarego Ibera. Na scenie m.in. Anna Demczuk, Dagny Cipora, Robert Chodur, Robert Żurek, Piotr Napieraj. A także debiutanci w Rzeszowie: Sylwia Gola i Miłosz Karbownik.

Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu właśnie się dowiedzieli. Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę. Wyruszają w podróż, która odkryje historię matki, horror wojny, a w końcu ich własne pochodzenie. — Nie jesteśmy tylko swoją pracą i swoją pasją. Nie jesteśmy wyłącznie swoim krajem i swoim wychowaniem. Jesteśmy także wszystkimi przodkami naszej rodziny. Z ich historiami i ich kulturą. Bo drzewo to nie tylko korona, to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi — zapowiada swoją realizację Cezary Iber. Autor sztuki, Wajdi Mouawad, to kanadyjski pisarz, aktor i reżyser, urodzony w Libanie. Premiera w sobotę o godz. 19, spektakl będzie grany w październiku codziennie do czwartku. W listopadzie Pogorzelisko będzie reprezentować gospodarzy na Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji