Artykuły

Kielce. Amfiteatr Kadzielnia z ognistą "Carmen"

16 lipca o godz. 20.00 w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się pokaz opery "Carmen" ramach III Letniego Festiwalu Operowego.

Artyści przybliżą muzyczne oblicze Hiszpanii zapisane w dziele Georga Bizeta. Historia tragicznej miłości zaprawionej goryczą zazdrości i zdrady od lat przyciąga publiczność jak magnes.

Liczące cztery akty dzieło Bizeta miało swoją premierę 3 marca 1875 roku, w Paryżu. Jego akacja w rozgrywa się w hiszpańskim mieście, w Sewilli, w pierwszej połowie XIX wieku. Przedstawia ono miłość hiszpańskiego sierżanta don Josego do pięknej Cyganki o imieniu Carmen.

Opera uwodzi przede wszystkim hiszpańską żywiołową muzyką. Barwne suknie wirujące w rytm flamenco, tętniąca radością tawerna, czy triumfalny Marsz Torreadora tworzą niezapomniane widowisko. Warto choć na czas trwania widowiska przenieść się w czasie i poczuć ten niepowtarzalny klimat.

Znakomite głosy, chór i orkiestra

W "Carmen", którą zobaczymy w Kielcach, w ramach III Letniego Festiwalu Operowego, w rolach głównych wystąpią znakomici soliści: Aksana Yakushevich, Małgorzata Godlewska, Paolo Lardizzone, Tomasz Jańczak, Giulio Boschetti, Katarzyna Trylnik, Monika Michaliszyn, Monika Piechaczek, Damian Konieczek.

Zabrzmią także Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod dyrekcją Francesco Bottigliero.

Ważne

"Carmen" w Kielcach już 16 lipca o godzinie 20 w Amfiteatrze Kadzielnia. Koncert odbędzie się w ramach III Letniego Festiwalu Operowego. Bilety: Agencja Koncertowa Ewa-K, tel. 604-529-740, Polskie Biuro Podróży ORBIS, kasa KCK, EMPiK, eventim.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji