Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Fryderyk Chopin

Muzy Chopina

utwór
Muzy Chopina (Fryderyk Chopin)
miejsce premiery
Teatr Wielki, Warszawa
data premiery
25 maja 1991
uwagi
Balet w dwóch częściach i dziewięciu wspomnieniach do muzyki Fryderyka Chopina. Muzyka: "Koncert fortepianowy f-moll op. 21" w nagraniu Piotra Palecznego, "Andante spianato op. 22" w nagraniu Jerzego Godziszewskiego, "Marche funèbre" z "Sonaty b-moll op. 35" w nagraniu Marty Sosińskiej, "Koncert fortepianowy e-moll op. 11" w nagraniu Piotra Palecznego, "Preludiu As-dur op. 28", "Preludium Des-dur op. 28" w nagraniu Jerzego Godziszewskiego.
choreografia
Waldemar Wołk-Karaczewski
muzyka
Fryderyk Chopin
libretto
Paweł Chynowski
inscenizacja
Paweł Chynowski Waldemar Wołk-Karaczewski
scenografia
Krzysztof Pankiewicz
asystent choreografa
Kalina Schubert Renata Smukała
kierownik baletu
Maria Krzyszkowska
reżyseria światła
Stanisław Zięba
asystent scenografa
Maria Janda Dorota Reterska
Obsada
Fryderyk
Mirosław Gordon
 
Łukasz Gruziel
 
Igor Iwanow
  Fryderyk
Roman Słomski
Nieznajomy
Łukasz Gruziel
 
Bogusław Tużnik
 
Wojciech Warszawski
Konstancja, ideał Fryderyka
Daria Dadun
 
Małgorzata Ejchler
 
Karolina Kania
 
Anita Kuskowska
Delfina, hrabina Potocka
Krystyna Cichorzewska
 
Ewa Głowacka
 
Karolina Kania
 
Edyta Kozak
George Sand, przyjaciółka Fryderyka
Kama Akucewicz
 
Anna Białecka
 
Ewa Głowacka
 
Julitta Łubińska-Zielińska
Tytus, przyjaciel Fryderyka
Igor Iwanow
 
Arkadiusz Stępień
 
Wojciech Warszawski
 
Artur Wojtasik
Książę
Jarosław Piasecki
 
Roman Słomski
 
Bogusław Tużnik
Księżna
Krystyna Cichorzewska
 
Barbara Kryda
 
Iwona Malinowska
Solange, córka George Sand
Beata Grzesińska
 
Beata Kulik
 
Anita Kuskowska
Maurycy, syn George Sand
Igor Iwanow
 
Grzegorz Jaśniak
 
Arkadiusz Stępień
 
Oleg Szychranow
Panny
Małgorzata Grzywacz
 
Agata Idzikowska
 
Anna Kamińska
 
Monika Kloczkowska
 
Jolanta Kowalczyk
 
Agnieszka Kowalek
 
Ewa Krycka
 
Ewa Puchalska
 
Anita Pytel
 
Małgorzata Rykier
 
Marina Sztuj
 
Ewa Szymańska
Koledzy Fryderyka
Marcin Bajorek
 
Sebastian Borkowski
 
Wojciech Głowacki
 
Tomasz Graś
 
Grzegorz Jaśniak
 
Mirosław Kalemba
 
Mateusz Kowalek
 
Piotr Piotrowski
 
Krzysztof Stoiński
 
Oleg Szychranow
 
Robert Szymański
 
Artur Wojtasik
Panie
Małgorzata Boryś
 
Sylwia Dytkowska
 
Małgorzata Ejchler
 
Małgorzata Harmacińska
 
Agnieszka Kowalek
 
Beata Kulik
 
Iwona Malinowska
 
Ilona Molka
 
Izabella Pągowska
 
Magdalena Solis
 
Ewa Szymańska
 
Iwona Wasilewska
Panowie
Marcin Bajorek
 
Sebastian Borkowski
 
Tomasz Graś
 
Grzegorz Jaśniak
 
Mirosław Kalemba
 
Mateusz Kowalek
 
Marcin Ostapiuk
 
Piotr Piotrowski
 
Krzysztof Stoiński
 
Artur Wojtasik
Powstańcy
Marcin Bajorek
 
Sebastian Borkowski
 
Wojciech Głowacki
 
Tomasz Graś
 
Piotr Idzikowski
 
Artur Janowski
 
Grzegorz Jaśniak
 
Mirosław Kalemba
 
Mateusz Kowalek
 
Marek Makowiecki
 
Marcin Ostapiuk
 
Piotr Piotrowski
 
Krzysztof Stoiński
 
Oleg Szychranow
 
Robert Szymański
 
Rafał Tuszyński
Lokaje
Piotr Idzikowski
 
Witold Kiwacz
 
Franciszek Knapik
 
Marek Makowiecki
 
Artur Janowski
 
Rafał Tuszyński

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x