22 marca 1970 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Profesor Sonnenbruch reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: PWST, Kraków
|
28 października 1970 |
Janosik czyli Na szkle malowane
Ernest Bryll
postać: Janosik reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 czerwca 1971 |
Płatonow
Antoni Czechow
postać: Płatonow reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 października 1971 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Kazimierz Puławski reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1972 |
Szalony dzień czyli Wesele ...
Beaumarchais Pierre de
postać: Hrabia Almawiwa reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 sierpnia 1972 |
Cocktail Party
Thomas Stearns Eliot
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 sierpnia 1972 |
Cocktail Party
Thomas Stearns Eliot
postać: Piotr Quilpe reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 grudnia 1972 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Swistunow reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 lutego 1973 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Kolleski regestrator reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
31 marca 1973 |
Wasantasena
Siudraka
postać: Czarudatta reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 listopada 1973 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Polelum reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Gangster reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Shi Me reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 czerwca 1974 |
Metafizyka dwugłowego cielęcia
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Ludwik książę von und zu Thorn und Parvis reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 listopada 1974 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Matti reżyseria: Prus Maciej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
10 maja 1975 |
Pokój na godziny
Pavel Landovský
postać: Ryszard reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 października 1975 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Gajowy reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 stycznia 1977 |
Panna Julia
August Strindberg
postać: Jean reżyseria: Dziewulska Małgorzata teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 lutego 1977 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Łużyn reżyseria: Prus Maciej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 czerwca 1977 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 kwietnia 1978 |
Czekając na Godota
Samuel Beckett
postać: Pozzo reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1979 |
Sen o Bezgrzesznej
Stefan Żeromski
postać: Naczelnik więzienia reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1979 |
Sen o Bezgrzesznej
Stefan Żeromski
postać: Prokurator II reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 sierpnia 1979 |
Queen Mary
Charles Dyer
postać: Percy reżyseria: Bińczycki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 października 1979 |
Dla miłego grosza
Apollo Korzeniowski
postać: Książę reżyseria: Holland Agnieszka teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 listopada 1980 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan Iljicz Uchowiortow reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 czerwca 1981 |
Aktorzy Teatru Starego w scenach i monologach z "Hamleta"
William Shakespeare
postać: Horatio reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 listopada 1981 |
Tragiczna historia Hamleta księcia Danii
William Shakespeare
postać: Horatio reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 kwietnia 1982 |
Mord w katedrze
Thomas Stearns Eliot
postać: Rycerz II reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 czerwca 1982 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Aigistos reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
14 czerwca 1983 |
Mefisto
Klaus Mann
postać: Hendrik Höfgen (gościnnie) reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
20 stycznia 1984 |
Antygona
Sofokles
postać: Kreon reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 września 1984 |
Don Carlos infant Hiszpanii
Friedrich Schiller
postać: Książę Alba reżyseria: Adamik Laco teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 maja 1985 |
Miasto snu
Krystian Lupa
postać: Herkules Bell reżyseria: Lupa Krystian teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1986 |
Termopile Polskie
Tadeusz Miciński
postać: Repnin, Sievers reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 marca 1986 |
Trzecia pierś
Ireneusz Iredyński
postać: Jerzy reżyseria: Czernecki Józef teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 lutego 1987 |
Wiosna Narodów w Cichym Zakątku
Adolf Nowaczyński
postać: Baron Krieg reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 marca 1988 |
Dybuk
Szymon An-ski
postać: Rem Szymszon reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 listopada 1988 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Hrabia Szarm reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 czerwca 1990 |
Rzeźnia
Sławomir Mrożek
postać: Paganini (Rzeźnik) reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
10 listopada 1990 |
Fortynbras się upił
Janusz Głowacki
postać: Sternborg reżyseria: Stuhr Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 lutego 1991 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Respekt reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 czerwca 1991 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 czerwca 1991 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Czarny reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 maja 1992 |
Tak zwana ludzkość w obłędzie
Jerzy Grzegorzewski
postać: Witkacy reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 grudnia 1992 |
Rękopis znaleziony w Saragossie
Jan Potocki
postać: Kasander literat reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 grudnia 1992 |
Rękopis znaleziony w Saragossie
Jan Potocki
postać: Margrabia Serra reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 grudnia 1992 |
Rękopis znaleziony w Saragossie
Jan Potocki
postać: Penna Velez reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 grudnia 1992 |
Rękopis znaleziony w Saragossie
Jan Potocki
postać: Szeik Berberów reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 października 1993 |
Przedstawienie jubileuszowe z okazji 100-lecia teatru
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Holoubek Gustaw teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 grudnia 1993 |
Zatrute pióro
Ronald Harwood
postać: Eryk Wells reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 marca 1994 |
Miłość na Krymie
Sławomir Mrożek
postać: Rudolf Rudolfowicz Wolf reżyseria: Wojtyszko Maciej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 kwietnia 1994 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Gajowy reżyseria: Jasiński Krzysztof teatr: Teatr STU, Kraków
|
2 grudnia 1995 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Wacław reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 stycznia 1997 |
Burza
William Shakespeare
postać: Alonso reżyseria: Zioło Rudolf teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 maja 1998 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Emil Tavernier reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 czerwca 1998 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Rotmistrz reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 stycznia 1999 |
Po latach o tej samej porze
Slade Bernard
postać: George reżyseria: Kotlarczyk Teresa teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
20 listopada 1999 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Stary Dogsborough reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 października 2000 |
Spaghetti i miecz
Różewicz Tadeusz
postać: Pułkownik reżyseria: Kutz Kazimierz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 stycznia 2001 |
Wariacje enigmatyczne
Eric-Emmanuel Schmitt
postać: Abel Z. reżyseria: Mikucki Piotr teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
16 marca 2001 |
Serce moje gram
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 czerwca 2001 |
Wielebni
Sławomir Mrożek
postać: Profesor Ned Wilkinson reżyseria: Stuhr Jerzy teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
16 grudnia 2001 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rotmistrz reżyseria: Kutz Kazimierz teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
26 grudnia 2001 |
Nowe Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Herod reżyseria: Kopczewski Jerzy teatr: przedstawienie impresaryjne
|
11 stycznia 2003 |
Tango Gombrowicz
Witold Gombrowicz
postać: Kosiubicki reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 grudnia 2003 |
Sto lat kabaretu... Krakowskie kabarety XX wieku
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Tym Stanisław, Grabowski Mikołaj, Materna Krzysztof teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 maja 2004 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 maja 2004 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
31 grudnia 2004 |
W Zielonym Baloniku
Krakowskie kabarety XX wieku
forma twórczości: role wieczór pt."Sto lat kabaretu" reżyseria: Materna Krzysztof teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 czerwca 2005 |
Kraksa
Friedrich Dürrenmatt
postać: Sędzia reżyseria: Smarzowski Wojtek teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 listopada 2005 |
Dwóch na słońcach swych przeciwnych Bogów, czyli uczta grudniowa 1840 r.
Marek Miller
forma twórczości: role reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
10 czerwca 2006 |
Tartuffe
Molière
postać: Kleant reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 stycznia 2007 |
Ajas
Sofokles
postać: Agamemnon reżyseria: Spiss Maria teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
26 kwietnia 2008 |
Trans-Atlantyk
Witold Gombrowicz
postać: Minister Kosiubidzki reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Murzyn Radziwiłła reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Roch Kowalski reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Nowowiejski Stary reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Kompan Kmicica reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Łaszcz reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Ksiądz Kamiński reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 lutego 2009 |
Trylogia
Henryk Sienkiewicz
postać: Ataman reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 czerwca 2010 |
Wesele hrabiego Orgaza
Roman Jaworski
postać: Chińczyk A-to-tso reżyseria: Klata Jan teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 grudnia 2011 |
Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie
Adam Mickiewicz
postać: Gerwazy reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 września 2013 |
To tylko miłość
Ron Aldridge
postać: Tony Scott reżyseria: Szydłowski Janusz teatr: Krakowski Teatr Scena STU, Kraków
|
27 maja 2017 |
Powróćmy do tamtych lat
.
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowski Janusz teatr: Krakowski Teatr Variété, Kraków
|
14 lutego 2021 |
Pretty Woman - The Musical
Bryan Adams, Jim Vallance
postać: Pan James Morse reżyseria: Kościelniak Wojciech teatr: Krakowski Teatr Variété, Kraków
|