Artykuły

Edynburg. Lupa pokazał bostońskie "Trzy siostry"

Na tegorocznym, sześćdziesiątym już festiwalu teatralnym w Edynburgu wystawiono dziś (29 sierpnia) "Trzy siostry" [na zdjęciu] Czechowa w reż. Krystiana Lupy.

Jest to spektakl, który polski reżyser przygotował wcześniej dla American Repertory Theatre w Bostonie. Przedstawienie będzie prezentowane do drugiego września. Obecna inscenizacja z udziałem aktorów ART miała swoją premierę w ub.r. i dotychczas nie była wystawiana nigdzie poza USA.

Magazyn artystyczny "Variety" jeszcze przed edynburską premierą pochwalił "Trzy siostry" za scenografię i oprawę muzyczną "skłaniające do nowego spojrzenia na sztukę przynależącą do teatralnej klasyki". Autorem scenografii do przedstawienia jest sam reżyser, a muzyki - Jacek Ostaszewski. Według pisma, przedstawienie Lupy "wprowadza nową, ożywczą wizję do przejmującej sztuki, której tematem jest zawiedziona nadzieja i życiowe rozczarowanie".

Lupa znany jest krytykom edynburskiego festiwalu z przedstawienia z 1999 roku "The Sleepwakers" ("Lunatycy"wg Hermanna Brocha).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji