Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Agnieszka Osiecka

Niech no tylko zakwitną jabłonie



utwór
Niech no tylko zakwitną jabłonie (Agnieszka Osiecka)
miejsce premiery
Teatr Dramatyczny, Gdynia
data premiery
22 czerwca 1985
reżyseria
Zygmunt Kamiński
współpraca dramaturgiczna
Krzysztof Zaleski
choreografia
Zygmunt Kamiński
scenografia
Janusz Tartyłło
opracowanie muzyczne
Wojciech Głuch Jarosław Mądroszkiewicz
kierownictwo muzyczne
Jarosław Mądroszkiewicz
przygotowanie wokalne
Włodzimierz Grzechnik Jarosław Mądroszkiewicz
asystent reżysera
Zofia Świeboda
asystent choreografa
Violetta Zalewska
Obsada
Prolog
Poeta
Witold Burakowski
Wilhelm II
Jerzy Witowski
Franciszek Józef
Kazimierz Błaszczyński
Mikołaj II
Józef Niewęgłowski
Część I
Antreprener
Zbigniew Bogdański
 
Jerzy Stanek
Ubogi Zakochany
Witold Burakowski
Uboga Zakochana
Bożena Kostecka
Rewelersi
Zbigniew Bajor
 
Witold Burakowski
 
Tomasz Jankiewicz
 
Marek Kozak
 
Marek Rajski
Kokota Mimi
Zofia Świeboda
Inżynier
Marek Kozak
Rekin
Zbigniew Gawroński
Buba
Urszula Kowalska
Zuzanna
Barbara Wawrowska
Bezrobotny
Andrzej Richter
Sceptyczny
Jerzy Stanek
Chłop ze wsi
Zbigniew Stokowski
Jaśnie Pan
Wacław Rogucki
Inteligentna Inżynierowa
Małgorzata Talarczyk
Prosty Człowiek
Stanisław Raczkowski
Taper
Marek Rajski
Graf Andrzej
Zbigniew Bajor
Tancerka Rita
Violetta Zalewska
Panie
Hanna Bitner-Szymańska
 
Danuta Borowska
 
Halina Gerhard
 
Anna Komornicka
 
Wiesława Kosmalska
 
Anna Kulawińska
 
Ludmiła Legut
 
Marta Szczepaniak
 
Teresa Wasiak
Reklama I
Jolanta Zarzycka
Reklama II
Grażyna Przybylska
Reklama III
Teresa Wasiak
Syn Nocy
Roman Talarczyk
Staś Lord
Krzysztof Bartoszewicz
Ćma Nocna
Barbara Damulewicz
Sara
Małgorzata Szudarska
Lena
Wiesława Kosmalska
Olgierd
Stefan Iżyłowski
Pan I
Józef Niewęgłowski
Pan II
Jerzy Witowski
Dyrektor Departamentu
Wacław Rogucki
Ekscelencja
Janusz Marzec
Część II
Bohater Pozytywny
Andrzej Richter
Organizator
Zbigniew Bogdański
 
Jerzy Stanek
Kasia Traktorzystka
Barbara Wawrowska
Reakcjonistka
Urszula Kowalska
Murarz Starszy
Andrzej Richter
Murarz Młodszy
Adam Gromadzki
Kolega Starszy
Jan Stryjniak
Kolega
Adam Gromadzki
Koleżanka
Jolanta Zarzycka
Krystyna
Zofia Świeboda
Chłop
Zbigniew Stokowski
Student Architektury
Stanisław Raczkowski
Artystka Estrady
Grażyna Przybylska
Julia
Violetta Zalewska
Samba
Małgorzata Talarczyk
Dżambulaj
Tomasz Jankiewicz
Młodzież
Teresa Wasiak
 
Krzysztof Bartoszewicz
 
Andrzej Celiński
 
Marek Kozak
 
Stanisław Raczkowski
 
Andrzej Richter
Hela Małolata
Barbara Damulewicz
Małolaty
Bożena Kostecka
 
Grażyna Przybylska
 
Barbara Wawrowska
Poeta Marek i Jazzman
Marek Rajski
Junak
Tomasz Jankiewicz
Dziewczyna I
Grażyna Przybylska
Dziewczyna II
Bożena Kostecka
Dziewczyna III
Barbara Damulewicz
Dziewczyna IV
Małgorzata Talarczyk
Dziewczyna V
Urszula Kowalska
Para I
Grażyna Przybylska
 
Marek Rajski
Para II
Bożena Kostecka
 
Witold Burakowski
Para III
Barbara Damulewicz
 
Zbigniew Bajor
Para IV
Małgorzata Talarczyk
 
Roman Talarczyk
Para V
Urszula Kowalska
 
Tomasz Jankiewicz
Artysta Estrady
Zbigniew Bajor
Artyści Estrady
Witold Burakowski
 
Tomasz Jankiewicz
 
Marek Kozak
 
Marek Rajski
Garnitur
Janusz Marzec
Dama Prezenterka
Hanna Bitner-Szymańska
Robotnik
Stefan Iżyłowski
Dziewczyna
Małgorzata Szudarska
Julia Tańcząca
Violetta Zalewska
Kobiety
Danuta Borowska
 
Halina Gerhard
 
Anna Komornicka
 
Ludmiła Legut
 
Hanna Bitner-Szymańska
 
Wiesława Kosmalska
 
Anna Kulawińska
 
Marta Szczepaniak
 
Teresa Wasiak
Mężczyźni
Zbigniew Gawroński
 
Wacław Rogucki
 
Zbigniew Stokowski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji