9 lutego 1950 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Sąsiadka w stroju czarnym reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 marca 1950 |
Okno w lesie
Leonid Rachmanow, Eugeniusz Ryss
postać: Wala reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1950 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Klara reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 sierpnia 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
postać: Hania Tokarek reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 listopada 1950 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Zofia reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 marca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Zosia reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 czerwca 1951 |
Zabobonnik
Franciszek Zabłocki
postać: Melissa reżyseria: Marecki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 października 1951 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Luiza reżyseria: Bay-Rydzewski Franciszek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 kwietnia 1952 |
Szczygli zaułek
Shaw George Bernard
postać: Blanka reżyseria: Kochanowicz Jan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Iwanowa reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
9 maja 1953 |
Sprawa rodzinna
Jerzy Lutowski
postać: Halina Gąsowska reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 września 1953 |
Niewinni winowajcy
Aleksander Ostrowski
postać: Taisa Iljiniszna Szeławina reżyseria: zespół pod kierunkiem Jana Kochanowicza teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 czerwca 1954 |
Halo, międzymiastowa
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
forma twórczości: role reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
6 października 1955 |
Dzieci jednej matki
Aleksander Afinogenow
postać: Nadia reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
18 sierpnia 1956 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Madeleine reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
12 listopada 1956 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Anna reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 listopada 1957 |
Gdzie diabeł nie może
Roman Niewiarowicz
postać: Kroczkowa (Pani I) reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 lutego 1958 |
Sprawa Moniki
Maria Morozowicz-Szczepkowska
postać: Anna reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 kwietnia 1958 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Gvendolena reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 maja 1958 |
Czarodziejska rzepka
Paweł Malarewski
postać: Mruczek reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 maja 1958 |
Czarodziejska rzepka
Paweł Malarewski
postać: Rzepka reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 października 1958 |
Przygoda florencka
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Irena reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 czerwca 1959 |
Taka miłość
Pavel Kohout
postać: Lida Petrusowa reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 sierpnia 1959 |
Mąż Fołtasiówny
Jurandot Jerzy
postać: Widz na stadionie reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 listopada 1959 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Ruth reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
6 marca 1960 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Panna Sabina reżyseria: Gąssowski Aleksander, Szmar Roman teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
2 lipca 1960 |
Kobieta morza
Henrik Ibsen
postać: Elida reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
11 lutego 1961 |
Król włóczęgów
Justin Huntley Mac Carthy
postać: Izabella reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
11 listopada 1961 |
Grzesznicy bez winy
Aleksander Ostrowski
postać: Korynkina reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
21 lutego 1962 |
Skąpiec
Molière
postać: Marianna reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
10 marca 1962 |
Ostry dyżur
Lutowski Jerzy
postać: Anna reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
12 maja 1962 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Mirska reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Popularny, Grudziądz
|
13 października 1962 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Fruzia reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
2 marca 1963 |
Kowal, pieniądze i gwiazdy
Szaniawski Jerzy
postać: Pani reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
9 czerwca 1963 |
Madame Sans-Gêne
Victorien Sardou
postać: Eliza reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
12 czerwca 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Alkiewiczowa reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
5 grudnia 1965 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Sąsiadka w stroju żółtym reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
23 stycznia 1966 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Lina Rose reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
26 czerwca 1966 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Ekermanowa reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
24 września 1966 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Dinach reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
9 grudnia 1966 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Głos reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
14 maja 1967 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Przodownica chóru reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
2 marca 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Gertruda reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
17 maja 1968 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Doktorowa reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
25 lipca 1968 |
Zmierzch długiego dnia
Eugene O'Neill
postać: Mary Tyrone reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 listopada 1968 |
Brytannik
Jean Racine
postać: Agryppina reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
22 grudnia 1968 |
Matka
Brecht Bertolt
postać: Pani w czerni reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
24 stycznia 1970 |
Dom na Pacyfiku
Gerard Górnicki
postać: Marta reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 marca 1970 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Luiza reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
10 października 1970 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Laura reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
30 stycznia 1971 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Panna Pluche reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
13 maja 1971 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Panna Casewell reżyseria: Olszewski Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1972 |
Placówka
Prus Bolesław
postać: Nauczycielka; Dziedziczka reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
20 grudnia 1972 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Hinakaga reżyseria: Derengowski Edmund teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 września 1973 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Urszula reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|