7 stycznia 1922 |
Sowizdrzały
Witold Bunikiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław, Wodyński Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
31 stycznia 1922 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Rozborski reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 lutego 1922 |
Tamten
Gabriela Zapolska
postać: Marian reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Grzegorz reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
3 maja 1922 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Ekonom reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
3 maja 1922 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Leszkiewicz reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 maja 1922 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Neufeld reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
16 czerwca 1922 |
Maniuś
Maria Morozowicz-Szczepkowska
postać: Trylski reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
16 lipca 1922 |
Oj, młody, młody!
Jan Aleksander, syn Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
14 grudnia 1923 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Albin reżyseria: Krokowski Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
8 stycznia 1924 |
Żołnierz królowej Madagaskaru
Stanisław Dobrzański
forma twórczości: role reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
9 lutego 1924 |
Carewicz
Gabriela Zapolska
postać: Lejbmedyk reżyseria: Nowacki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 marca 1924 |
Dziewczę w chaty za wsią
Jan Kanty Galasiewicz, Helena Mellerowa
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
5 kwietnia 1924 |
W odmęcie
Andrzej Rytwian
forma twórczości: role reżyseria: Krokowski Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
26 lipca 1924 |
Wampiry
W. Krzyżanowski
forma twórczości: role reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
18 sierpnia 1924 |
Dwaj malcy
Pierre Decourcelle
forma twórczości: role reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
21 stycznia 1928 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Dziewiąty z ludu reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 stycznia 1928 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Metellus Cymber reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1928 |
Człowiek i nadczłowiek
George Bernard Shaw
postać: Bandyta reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 marca 1928 |
Don Kiszot
Stanisław Miłaszewski
postać: Brodacz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
4 maja 1928 |
Zielony frak
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Komendant pałacu reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 marca 1929 |
Król Stefan Batory
Stanisław Szpotański
postać: Ksiądz Piotrowski reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
23 sierpnia 1929 |
Wiosna Narodów (w Cichym Zakątku)
Adolf Nowaczyński
postać: Więzień ze Spielbergu reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 listopada 1929 |
Kres wędrówki
Robert Cedric Sherriff
postać: Żołnierz niemiecki reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
10 października 1930 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Neufeld reżyseria: Bednarczyk Antoni teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
21 stycznia 1931 |
Piękne Polki
Stanisław Miłaszewski
postać: Felczer reżyseria: Węgrzyn Józef teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 lutego 1932 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Hrabia Lerma reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
17 grudnia 1942 |
Gwiazdy na gwiazdkę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Teatr Maska, Warszawa
|
26 września 1943 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
postać: Kapitan łuczników reżyseria: Daniłowicz Stanisław teatr: Teatr Rozmaitości Jar, Warszawa
|
5 kwietnia 1944 |
Kaprysy Marianny
Alfred de Musset
forma twórczości: role reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Małych Form Miniatury, Warszawa
|
28 października 1945 |
Jeńcy
Lucjan Rydel
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
17 lutego 1946 |
Grunt to morze
Krystyna Wolińska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
24 marca 1946 |
Skąpiec
Moliere
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
2 maja 1946 |
Stary dzwon
Jan Brzoza
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
20 lipca 1946 |
Nad morzem
Heijermans Herman
postać: Zakrystian reżyseria: Rychłowski Franciszek teatr: Teatr Dramatyczny Marynarki Wojennej (Teatr Domu Marynarza), Gdynia
|
25 grudnia 1946 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski (Teatr Ziemi Słupskiej), Słupsk
|
8 października 1948 |
Nadzieja
Heijermans Herman
postać: Daantje reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
1 listopada 1948 |
Lew na placu
Erenburg Ilja
postać: Francois reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
5 października 1949 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kanclerz reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Miejski, Białystok
|
7 maja 1950 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Wygodnicki reżyseria: Chmurkowski Feliks teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 września 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Tourterelle reżyseria: Daczyński Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 sierpnia 1951 |
Pałacyk w zaułku
Bracia Tur
postać: II sekretarz ambasady reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 czerwca 1952 |
Łaska królewska
Zidarow Kamen
postać: Georgi Germanow reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Hilary de Monde reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1953 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: Kaleb Plummer reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 grudnia 1953 |
Zwady miłosne
Molière
postać: Albert reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 kwietnia 1954 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Wieśniak reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 marca 1955 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
1 lutego 1956 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik, Popiel III reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 maja 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
postać: Rachuma reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 lipca 1956 |
Ptak
Jerzy Szaniawski
postać: Wynalazca reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 listopada 1956 |
Rendez - vous w Senlis
Jean Anouilh
postać: Pan Delachaume reżyseria: Hübner Zygmunt, Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 stycznia 1957 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Venture reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 października 1957 |
Szkoła żon
Molière
postać: Rejent reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 grudnia 1957 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Arias reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 kwietnia 1958 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Siward reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 kwietnia 1958 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Starzec reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 sierpnia 1959 |
Król
Paul Emanuel Aréne, Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Prezydent Senatu reżyseria: Cybulski Zbigniew, Kobiela Bogumił teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 sierpnia 1960 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor Pierwszy reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 grudnia 1960 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziad reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 marca 1961 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Josek; Nalepa reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|