11 października 1924 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Anastazja Kurnicka reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
19 października 1924 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Kwasznia reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
24 października 1924 |
Okrężne
Józef Korzeniowski
postać: Kluczkowska reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 listopada 1924 |
Małżeństwo Loli
Henryk Zbierzchowski
postać: Ciompowa teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
22 listopada 1924 |
Głośna sprawa
Pierre Cormon, Adolphe Philippe Dennery
postać: Marta reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
23 listopada 1924 |
Zaklęte trzewiczki, czyli jak szewc uszczęśliwił królewnę
Wanda Tatarkiewiczówna
postać: Majstrowa reżyseria: Hertz Benedykt teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
5 grudnia 1924 |
Dobrze skrojony frak
Gabor Dregely
postać: Laura Aldorf reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 grudnia 1924 |
Agentka bolszewicka
Władysław Maleszewski
postać: Józia reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
10 stycznia 1925 |
Dwie sieroty
Pierre Cormon, Adolphe Philippe Dennery
postać: Julija reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
23 stycznia 1925 |
Wesoła spółka
Paul Armont, J. Nancey
postać: Jula reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
25 lutego 1925 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Wanda reżyseria: Pawłowski Jan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
28 marca 1925 |
Żółta rękawiczka
Karoli Bakonyi
postać: Teresa reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
16 czerwca 1927 |
Na fali 1111
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
2 czerwca 1933 |
Rewolucja w Pikutkowie
Johann Nepomuk Nestroy
postać: Funcikowa reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Nowe Ateneum, Warszawa
|
18 lipca 1933 |
Dziwak
Aleksander Afinogenow
postać: Dobrzyna reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Nowe Ateneum, Warszawa
|
21 kwietnia 1934 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
5 listopada 1935 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Wdowa reżyseria: Gall Iwo teatr: Stołeczny Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 marca 1936 |
Majster i czeladnik
Józef Korzeniowski
postać: Pani Szarucka reżyseria: Gall Iwo teatr: Stołeczny Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 listopada 1945 |
Pygmalion
George Bernard Shaw
postać: Pani Pearce reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Kameralny Domu Żołnierza, Łódź
|
21 stycznia 1947 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: Aurora reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Syrena, Łódź
|
25 września 1948 |
Mieszczanin szlachcicem
Moliere
postać: Pani Jourdain reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
28 października 1948 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Janowa reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
18 grudnia 1948 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Pani Mącka reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
22 stycznia 1949 |
Mickiewicz
Zdzisław Hierowski
forma twórczości: role reżyseria: Stanisławska-Lothe Wanda teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
25 czerwca 1949 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Maciejowa reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
12 listopada 1949 |
Brygada szlifierza Karhana
Vasek Kania
postać: Karhanowa reżyseria: zespół teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
31 maja 1950 |
Makar Dubrawa
Aleksander Korniejczuk
postać: Stesza reżyseria: zespół teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
3 września 1950 |
Bohaterowie dnia powszedniego
Ewa Mandi
postać: Kovacsowa reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
20 grudnia 1950 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Maria Zajączkowska reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
1 marca 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Matka Poiret reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 czerwca 1952 |
Burza
Aleksander Ostrowski
postać: Fiekłusza reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 czerwca 1952 |
Burza
Aleksander Ostrowski
postać: Kobieta reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
7 maja 1953 |
Opowieść o Turcji
Nazim Hikmet
postać: Fatma reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
18 lutego 1954 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Paniusia reżyseria: Kłosiński Janusz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
29 czerwca 1954 |
Latarnia
Jirasek Alojzy
postać: Babka młynarza reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
8 września 1954 |
Świat się kończy
Jan Kasprowicz
postać: Karczmarka reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
11 grudnia 1954 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
forma twórczości: role reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|
9 czerwca 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Prof. Woźniakówna reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Nowy, Łódź
|