15 maja 1956 |
Krzesiwo
Andersen Hans Christian
postać: Strażnik II groźny reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
30 sierpnia 1956 |
Zakręt
Szumańska Ewa
postać: Kolega reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 listopada 1956 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Michał Lagena reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
6 kwietnia 1957 |
Zaklęty Jawor
Kann Maria
postać: Jawor reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
29 czerwca 1957 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Ranny żołnierz reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
30 sierpnia 1957 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Szczypawka reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
3 października 1957 |
Wędka Feniksany
Vega Lope de
postać: Camilo reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
7 czerwca 1958 |
Porwanie Sabinek
Schonthan Franz i Paul
postać: Emil reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
14 czerwca 1958 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Emil reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 października 1958 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Głos II reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1958 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Southampton reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 stycznia 1959 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Guildenstern reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 czerwca 1959 |
Pod mlecznym lasem
Dylan Thomas
postać: Pan Waldo reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1959 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Starzec II reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 lutego 1960 |
Nie ma nieznanych wysp
Stampfl Stanisław
postać: Dick, Joe reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: I Chłop bogacz, Szutiew reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Zakonnik reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 lipca 1960 |
Król w kraju rozkoszy
Zabłocki Franciszek
postać: Filander reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
11 grudnia 1960 |
Przyjaciel wesołego diabła
Makuszyński Kornel
postać: Janek reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 października 1961 |
Eurydyka
Jean Anouilh
postać: Inspicjent reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
21 października 1961 |
Zaczarowany las
Helena Wilson-Żeligowska
postać: Sługa reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
31 maja 1962 |
Michałkow Sergiusz
Kupiłem pomnik swój
postać: Chłopiec reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 grudnia 1962 |
Cyd pod Zamorą
Guillen Castro de
postać: Hernan reżyseria: Byrska Irena, Byrski Tadeusz teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 lutego 1963 |
Obcy ludzie
Krasiński Janusz
postać: Narrator reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
11 maja 1963 |
Trzej muszkieterowie
Dumas Aleksander
postać: Aramis reżyseria: Babel Irena, Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
26 października 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
15 grudnia 1963 |
Prusicka Irena
Śpiąca Królewna
postać: Krzyś reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 stycznia 1964 |
Marysia i Napoleon
Jarecki Andrzej
postać: Oficer reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 czerwca 1964 |
Stefan
Jarecki A., Rakowski M.F.
postać: Kazik reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
27 października 1964 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Jędrek reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Diabeł reżyseria: Wilkowski Jan, Kilian Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 kwietnia 1965 |
Kolumbowie rocznik 20
Roman Bratny
postać: Jagiełło reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 marca 1966 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Obywatel IV reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 marca 1966 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Służacy II reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
6 października 1966 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
9 marca 1968 |
Historia Manon Lescaut i kawalera des Grieux
Maciej Zenon Bordowicz
postać: De Tabiraux reżyseria: Bordowicz Maciej Zenon teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
18 lipca 1968 |
Porwanie Amazonek
Benn W. Levy
postać: Tezeusz reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
18 kwietnia 1969 |
Miotełki warszawskie
Schiller Leon wg
postać: Kantorzysta, Pan Artiur reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
1 czerwca 1969 |
Niezwykła przygoda
Odrowąż Janusz
postać: Gucio reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
16 stycznia 1971 |
Boso, ale w ostrogach
Jan Tomaszewski
postać: Wariat reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
3 lutego 1973 |
Ferdynand Wspaniały
Ludwik Jerzy Kern
postać: Portier w hotelu Pod Wesołym Smokiem reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
26 stycznia 1974 |
Co tu jest grane?
Pietrzak Jan
postać: Dyrektor reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
26 kwietnia 1975 |
Sylwestrowa przygoda
Bragiński Emil, Riazanow Eldar
postać: Michał reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
26 lipca 1975 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Kelner reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
7 maja 1976 |
Café "Pod Minogą"
Stefan Wiechecki (Wiech)
postać: Stasiek Piskorski reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
4 marca 1978 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
29 września 1978 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Profesor doktor reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
8 grudnia 1978 |
Kolor niebieski
Michaił Zoszczenko
forma twórczości: role reżyseria: Korin Jewgienij teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
16 listopada 1979 |
Siódme - mniej kradnij
Fo Dario
postać: Dozorca reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
15 maja 1981 |
Fachowcy
Stefan Friedmann, Jonasz Kofta
forma twórczości: role reżyseria: Gruza Jerzy teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
14 listopada 1981 |
Krawcy szczęścia
Kwinta Tadeusz
postać: Minister Chwalebnych Czynów reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
20 listopada 1982 |
Pierścień i róża, czyli historia Lulejki i Bulby
William Makepeace Thackeray
postać: Bulbo reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
25 sierpnia 1983 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Doktor Hugo reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
25 sierpnia 1983 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Służący I reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
9 listopada 1984 |
Cylinder
Eduardo De Filippo
postać: Attilio reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
9 listopada 1984 |
Kapelusz
Stanisław Tym
postać: Wujek reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
27 marca 1985 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Podkolesin reżyseria: Ratajczak Łukasz teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
22 maja 1985 |
Zielony dym
Tym Stanisław
postać: Tatuś reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
12 października 1986 |
Święto Rasy Hiszpańskiej
Krzyżanowski Jan
postać: Członek Senatu reżyseria: Krzyżanowski Jan teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
3 grudnia 1988 |
Zezowate szczęście - etap II
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Domański Maciej teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
22 września 1990 |
Opętanie
Weiss-Grzesiński Marek
postać: Sędzia II reżyseria: Weiss-Grzesiński Marek teatr: Teatr Północny, Warszawa
|
24 listopada 1990 |
Oskarżony Dymitr Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Sędzia I reżyseria: Karpiński Maciej teatr: Teatr Północny, Warszawa
|
5 maja 1991 |
Męczeństwo i śmierć ...
Weiss Peter
postać: Król reżyseria: Weiss-Grzesiński Marek teatr: Teatr Północny, Warszawa
|
9 grudnia 1995 |
Martwe dusze
Mikołaj Gogol
postać: Poczmistrz reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
29 stycznia 1999 |
Crazy for You
George Gershwin, Ira Gershwin
postać: Everett Baker reżyseria: Kępczyński Wojciech teatr: Teatr Muzyczny „Roma”, Warszawa
|