3 września 1961 |
Nawrócony diabeł
Gyarfas Miklos
postać: Redaktor reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
4 listopada 1961 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
14 kwietnia 1962 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Dowódca reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 września 1962 |
Drewniana miska
Edmund Morris
postać: Ed Mason reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 listopada 1962 |
Pod drzwiami
Wolfgang Borchert
postać: Ten drugi, którego każdy zna reżyseria: Rodkiewicz Henryka teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
9 grudnia 1962 |
Czerwone pantofelki
Paul Kester
postać: Nels reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 października 1963 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: III Chłop reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 października 1963 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: III Oficer reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
16 lutego 1964 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Paweł reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 lutego 1964 |
Bracia
Zdzisław Wróbel
postać: Myzyk reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1964 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Matyjas reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
6 czerwca 1964 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Wartownik reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 lipca 1964 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Fiakier; Felek; Peleryniarz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
12 września 1964 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Gość w piwiarni reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 listopada 1964 |
Król IV
Grochowiak Stanisław
postać: Zausznik I reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 maja 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Zawadko reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 listopada 1965 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Chłop reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 listopada 1965 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Żołnierz reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1966 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Gajowy II reżyseria: Szalawski Andrzej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 listopada 1966 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Drugi Strażnik reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 stycznia 1967 |
Zmierzch demonów
Roman Brandstaetter
postać: Ordynans I reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 września 1967 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Semen reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 lutego 1968 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Goniec III reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 lutego 1968 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Obywatel reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 maja 1968 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Służący reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 września 1968 |
Tragedia o bogaczu i Łazarzu
Anonim
postać: Chłopiec I reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 września 1968 |
Tragedia o bogaczu i Łazarzu
Anonim
postać: Kain reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 lutego 1969 |
Don Juan
Molière
postać: Pietrek reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 lutego 1969 |
Don Juan
Molière
postać: Zbój reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 kwietnia 1969 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Jeden z chóru starców argejskich reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 kwietnia 1969 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Sędzia reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 czerwca 1969 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Kolejarz z przechowalni bagażu reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 października 1969 |
Będę mówił szczerą prawdę
Danił Al
postać: Porucznik Schmidt reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 listopada 1969 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 lutego 1970 |
Ulisses
James Joyce
postać: Żołnierz II reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 czerwca 1970 |
Gra
Wojsław Brydak
postać: Mężczyzna reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 listopada 1970 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Mayorodmus reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 listopada 1970 |
Połowczańskie sady
Leonid Leonow
postać: Listonosz reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 lutego 1971 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Gość reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 marca 1971 |
Janosik czyli Na szkle malowane
Ernest Bryll
postać: Żandarm reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 czerwca 1971 |
Burza
William Shakespeare
forma twórczości: role reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 listopada 1971 |
Homer i Orchidea
Tadeusz Gajcy
postać: Eutyfron reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 marca 1972 |
Zakładnik
Brendan Behan
postać: Policjant reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 kwietnia 1972 |
Don Alvares albo niesforna w miłości kompanija
Stanisław Herakliusz Lubomirski
forma twórczości: role reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 sierpnia 1972 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
forma twórczości: role reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 marca 1973 |
Helena
Eurypides
postać: Polideukes reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 maja 1973 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rzeźnik reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1974 |
Odbudowa Błędomierza
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Aptekarz reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 listopada 1974 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Kapitan reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 lutego 1977 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Pan II reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 kwietnia 1977 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Plusecki reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 stycznia 1978 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Jan reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 grudnia 1978 |
Kraina 105 tajemnicy
Zbigniew Żakiewicz
postać: Miś Bumbumkacz reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 listopada 1979 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Pułkownik-literat reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 maja 1980 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Nieznajomy reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 listopada 1980 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Bourdon reżyseria: Karpiński Maciej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 listopada 1980 |
Sto rąk sto sztyletów
Jerzy Żurek
postać: Widz II reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 marca 1981 |
Kniaź Patiomkin
Tadeusz Miciński
postać: Kuryło reżyseria: Prus Maciej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
24 października 1981 |
Szkarłatna wyspa
Michaił Bułhakow
postać: Tubylec Gruby reżyseria: Dangel Paweł teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1982 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Kosynier reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1982 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Wojtek reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1982 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: role reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 czerwca 1982 |
Vatzlav
Sławomir Mrożek
postać: Maciej reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 listopada 1982 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Czwarty z ludu reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 listopada 1982 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Piąty wariat reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 listopada 1982 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowiec VI reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 kwietnia 1983 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Bogusława Czosnowska
postać: Kolos reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 kwietnia 1983 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Bogusława Czosnowska
postać: Złoty Władca reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
25 czerwca 1983 |
Reportaż z pop-festiwalu
Tibor Dery
postać: Joshua reżyseria: Gordon Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 października 1983 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Brat Jan reżyseria: Staniewski Florian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 marca 1984 |
Operetka
Witold Gombrowicz
forma twórczości: role reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 maja 1984 |
Pułapka
Tadeusz Różewicz
postać: Tragarz reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 lutego 1985 |
Lodoiska
Bogusławski Wojciech
postać: Żołnierz tatarski reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 maja 1985 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
forma twórczości: role reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 listopada 1985 |
Balkon
Jean Genet
postać: Buntownik reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1986 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Żołnierz reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 maja 1986 |
Uciekła mi przepióreczka...
Stefan Żeromski
postać: Radostowiec teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 czerwca 1986 |
Biały łabędź
August Strindberg
forma twórczości: role reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 listopada 1986 |
Głosy umarłych
Ireneusz Iredyński
postać: Dziennikarz reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 kwietnia 1987 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Komisarz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 stycznia 1988 |
Sztukmistrz z Lublina
Isaak Bashewis Singer
forma twórczości: role reżyseria: Różewicz Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 maja 1988 |
Latający Rumak
Jan Skotnicki
postać: Sułtan reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 lipca 1988 |
Ambasador
Sławomir Mrożek
postać: Funkcjonariusz reżyseria: Wilhelm Waldemar teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 października 1988 |
Wolność dla Barabasza
Krzysztof Wójcicki
postać: Setul reżyseria: Markowicz Andrzej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1989 |
Cnotliwa panna z ulicy Taniej
Thomas Middleton
postać: Żałobnik reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 maja 1989 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Brandmajster reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 maja 1989 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Posługacz reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 lipca 1989 |
Oskarżyciel publiczny
Fritz Hochwälder
postać: Żandarm reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 marca 1990 |
Kubuś i jego pan
Milan Kundera
postać: Ojciec Agaty reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 października 1990 |
Mein Kampf
George Tabori
forma twórczości: role reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1992 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Służący III reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
24 kwietnia 1992 |
Śmierć komiwojażera
Arthur Miller
postać: Kelner reżyseria: Falk Feliks teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 listopada 1992 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Chłop reżyseria: Chazbijewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1992 |
I cóż dalej szary człowieku?
Hans Fallada
postać: Policjant reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1992 |
I cóż dalej szary człowieku?
Hans Fallada
postać: Pan Mörschel reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1992 |
I cóż dalej szary człowieku?
Hans Fallada
postać: Emil reżyseria: Kochańczyk Marcel teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 maja 1993 |
Fantazy (Nowa Dejanira)
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 grudnia 1993 |
Proces
Franz Kafka
postać: Sędzia śledczy reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 czerwca 1994 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Uchowiotrow reżyseria: Ciosek Bogdan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 października 1994 |
Było sobie kiedyś miasto
Günter Grass
postać: Profesor Mallenbrandt reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 listopada 1996 |
Hamlet, książę Danii
William Shakespeare
postać: Aktor reżyseria: Nazar Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 lutego 1997 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Fiedia reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
24 maja 1997 |
Kilka zdarzeń z życia braci Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Służący Grzegorz reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
28 lutego 1998 |
Marat-Sade
Weiss Peter wg
postać: Pacjent reżyseria: Nazar Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 stycznia 1999 |
Alicja w krainie czarów
Lewis Carroll
postać: Ogrodnik II Kier reżyseria: Chazbijewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 marca 2000 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Lord Burmistrz Londynu reżyseria: Nazar Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
8 czerwca 2001 |
Tragedia o Bogaczu i Łazarzu
Anonim
postać: Poseł reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
27 stycznia 2002 |
Hanemann
Stefan Chwin
forma twórczości: role reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|