26 lipca 1954 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Amelia reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
18 grudnia 1954 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Młoda Pasterka reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
14 maja 1955 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Iza reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 czerwca 1955 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Mela Dulska reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
30 listopada 1955 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Madeleine reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
28 czerwca 1956 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Cosima reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
10 listopada 1956 |
Wielka nagroda
Dymitr Czawadarow-Czełkasz
postać: Cwetana Dorijska reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
19 stycznia 1957 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Rozyna reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
6 kwietnia 1957 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Gwendolen Fairfax reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 czerwca 1957 |
Zaproszenie do zamku
Jean Anouilh
postać: Diana Messerchmann reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
21 grudnia 1957 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Murzynka reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
21 grudnia 1957 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Pielęgniarka reżyseria: D'Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
22 lutego 1958 |
Przechodzień
Katerwa Bohdan
postać: Antosia reżyseria: D`Alphonse Maria teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
17 października 1958 |
Walka kobiet
Ernest Legouvé, Eugène Scribe
postać: Hrabina d'Autreval reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatr Objazdowy (PPIE), Warszawa
|
2 marca 1961 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
forma twórczości: choreografia reżyseria: Orlicz Bronisław teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
27 stycznia 1962 |
Topielec i marionetki
Eftimiu Victor
postać: Alicja reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
24 marca 1962 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
24 marca 1962 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
postać: Niura reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
15 grudnia 1966 |
Osiem lalek i jeden miś
Jurgielewiczowa Irena
postać: Krakowianka Jagusia reżyseria: Bujalska Halina teatr: Teatr „Agatka” Stołeczna Estrada, Warszawa
|
11 czerwca 1968 |
Niewidzialny mordeca
Robert Thomas
postać: Pierrette reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 lutego 1969 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Jadwiga Ochotnicka reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 września 1969 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 lutego 1970 |
Akt przerywany
Tadeusz Różewicz
postać: Czerstwa Kobieta, gospodyni w domu Konstruktora reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Delegatka, Bolszewiczka reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 października 1970 |
Obrona genów
Antoni Cwojdziński
postać: Kathe reżyseria: Domańska Stefania teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 lutego 1971 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Kokota Mimi reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 lutego 1971 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Ob. Maria Suszkowska reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 maja 1971 |
Pokojówki
Jean Genet
postać: Solange reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
4 września 1971 |
Nim zapieje kur
Bukovcan Ivan
postać: Marika reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
17 grudnia 1972 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Dyndalska reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
13 maja 1973 |
Radcy pana radcy
Bałucki Michał
postać: Eufrozyna reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
12 lutego 1974 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Zawiałowa reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 lutego 1974 |
Słowo o Jakubie Szeli
Jasieński Bruno
forma twórczości: role reżyseria: Szczapiński Zbigniew teatr: Teatr „13 Muz”, Szczecin
|
10 marca 1974 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Donna Pasqua reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 października 1974 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
forma twórczości: role reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
18 stycznia 1975 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Baronowa Aurora Dudevant (George Sand) reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
8 marca 1976 |
Wesele
Czechow Antoni
postać: Anna Żmijowa reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki - Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
|
24 kwietnia 1976 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eleonora reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Płocki - Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
|
22 października 1976 |
Dowódco ucisz bębnów bicie, czyli Śpiewogra według Brechta
Bertolt Brecht
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Płocki, Płock
|
22 października 1976 |
Dowódco ucisz bębnów bicie, czyli Śpiewogra według Brechta
Bertolt Brecht
forma twórczości: role reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr Płocki, Płock
|
4 lutego 1977 |
Otwórz drzwi
Choiński Krzysztof
postać: Natalia reżyseria: Brydak Wojsław teatr: Teatr Płocki, Płock
|
16 kwietnia 1978 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Księżna Irina reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki, Płock
|
24 września 1978 |
Czarodziejskie krzesiwo
Krystyna Wodnicka
postać: Czarownica reżyseria: Zespół teatr: Teatr Płocki, Płock
|
14 stycznia 1979 |
Słowik
Bryll Ernest
postać: Generałowa reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Płocki, Płock
|
12 października 1979 |
Madame Coco
Marcel Mithois
postać: Coco Baisos reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
15 grudnia 1979 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Dama reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
26 stycznia 1980 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Doktorowa reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
2 marca 1980 |
Czarodziej ze Szmaragdowego Grodu
Lyman Frank Baum
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Goff Lewin teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
2 marca 1980 |
Czarodziej ze Szmaragdowego Grodu
Lyman Frank Baum
postać: Czarownica z Zachodu reżyseria: Goff Lewin teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
31 grudnia 1980 |
Hej, kolęda, kolęda
Leon Schiller
postać: Anioł reżyseria: Kłosiński Janusz, Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
31 grudnia 1980 |
Hej, kolęda, kolęda
Leon Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kłosiński Janusz, Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
31 grudnia 1980 |
Hej, kolęda, kolęda
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Kłosiński Janusz, Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
13 czerwca 1981 |
Karczma
Krzysztof Choiński
postać: Hrabina von Tieller reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
24 października 1981 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Orgonowa reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
11 lutego 1989 |
Euridice
Jacopo Peri
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Peryt Ryszard teatr: Warszawska Opera Kameralna, Warszawa
|
10 marca 1989 |
Il Barbiere di Siviglia (Cyrulik sewilski)
Gioacchino Rossini
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Warszawska Opera Kameralna, Warszawa
|
24 kwietnia 1989 |
Die Entführung aus dem Serail
Wolfgang Amadeusz Mozart
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Warszawska Opera Kameralna, Warszawa
|